“UND ve HİB, 2024 Strateji Çalıştayında Lojistik Sektörünü Değerlendirdi”

featured

Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi, geleneksel olarak düzenlenen yıllık strateji çalıştayını 4 Ocak 2024’te gerçekleştirdi. Bu etkinlik, Hizmet İhracatçıları Birliği’nin ev sahipliğinde düzenlendi ve lojistik sektörünün 2023’teki gelişmeleri ile 2024 beklenti ve önerilerini masaya yatırdı.

Çalıştayda, HİB Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi üyeleri, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi eşgüdümünde, sektör sorunlarının çözümlenmesi amacıyla çeşitli çalışmalara imza attı. Ticaret Bakanlığı yetkilileri, komite üyeleri, sektör dernekleri ve akademisyenler, 2024 için bir yol haritası oluşturmak adına değerlendirmelerde bulundu.

Ana gündem maddeleri arasında Ticaret Bakanlığı’nın lojistik sektörüne yönelik destekleri, sektör firmalarının etkin faydalanma stratejileri ve rekabet gücünün artırılması için atılması gereken adımlar yer aldı. Çalıştayda ayrıca, HİB tarafından hazırlanan “Türkiye Yük Taşımacılığı ve Lojistik Sektörü Tanıtım Filmi” de katılımcılara sunuldu.

UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve HİB Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi Başkanı Murat Baykara yönetiminde gerçekleşen çalıştayda, sektörel dernek temsilcileri, akademisyenler ve sektör profesyonelleri önemli çözüm önerilerini tartışarak 2024 stratejilerini belirledi. Çalıştayın sonuç raporu, Hizmet İhracatçıları Birliği Genel Sekreterliği tarafından Ticaret Bakanlığı’na iletilerek, sektördeki gelişmeler takip edilecek.

“UND ve HİB, 2024 Strateji Çalıştayında Lojistik Sektörünü Değerlendirdi”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.