Volkswagen Ticari Araç, Yeni Multivan eHybrid Modeliyle Türkiye’de Satışa Hazırlanıyor

featured

Volkswagen Ticari Araç, çok yönlü kullanıma uygun premium modeli olan Yeni Multivan’ı Türkiye pazarında sunmaya hazırlanıyor. Yeni Multivan, sürüş konforu ve tasarımıyla yeni standartlar belirlerken, aynı zamanda kalabalık aileler ve işyeri araçları için de premium bir yolculuk deneyimi sunuyor.

Volkswagen Ticari Araç, “Başarı, özgürlük ve gelecek taşıyoruz” sloganıyla günlük hayatı kolaylaştırmak amacıyla e-mobiliteye geçiş için çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda, eHybrid (şarj edilebilir, elektrikli ve içten yanmalı motorlu) model olan Yeni Multivan, markanın sıfır emisyon üreten bir sürüş sistemi hedefi doğrultusunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Yeni Multivan, Volkswagen DNA’sını taşıyan, yeniden tasarlanmış dış tasarımı, işlevselliği, günlük kullanıma uygunluğu ve konfor özellikleriyle bir çağın başlangıcını simgeliyor. Elektrikli araçlar ve otonom sürüşün gelecekte Transporter modellerine adapte edilmesi, eHybrid Multivan ile birlikte başlıyor. volkswagen ticari arac yeni multivan ehybrid modeliyle turkiyede satisa hazirlaniyor 1

Temmuz ayı içinde Türkiye’de satışa sunulacak olan Yeni Multivan, 1.4 TSI eHybrid motoruyla gücünü gösterecek.

Konforlu yolculuklar için Plug-in Hybrid teknolojisi

Yeni Multivan, Plug-in Hybrid çekiş sistemine sahip olup içten yanmalı benzinli motor (TSI) ve elektrik motorunu bir arada kullanıyor. Multivan eHybrid, kısa yolculukları emisyonsuz hale getirmek için elektrik motoruyla çalışacak şekilde tasarlanmıştır. 13 kWh’lik lityum-iyon batarya sayesinde Yeni Multivan, günlük mesafelerde tamamen elektrikle çalışabiliyor. TSI motoru, 130 km/s üzerindeki hızlarda devreye giriyor.

volkswagen ticari arac yeni multivan ehybrid modeliyle turkiyede satisa hazirlaniyor 2

Model, 10,4 kWh net batarya kapasitesine sahiptir ve 3 saat 40 dakikada 3,6 kW AC şarj ile şarj edilebilir.

Seçilebilir elektrikli ve hybrid sürüş modlarıyla sürdürülebilir ve çevreci bir deneyim

Yeni Multivan, E-modu ve Hybrid modu olmak üzere iki farklı sürüş seçeneği sunmaktadır.

E-modunda, yüksek voltajlı (HV) bataryadan güç alan elektrik motoru ön tekerleklere güç aktarır. Hybrid sürüş modunda ise elektrikli ve içten yanmalı motor kombinasyonuyla sürüş gerçekleştirilir. Sürücü, mevcut şarj seviyesini seçebilir, şarj rezervi oluşturabilir ve yüksek voltajlı (HV) bataryanın şarj seviyesini artırabilir veya azaltabilir.

volkswagen ticari arac yeni multivan ehybrid modeliyle turkiyede satisa hazirlaniyor 3

Plug-in Hybrid bataryası uygun şekilde şarj edildiğinde, şehir içinde tamamen elektrikle yaklaşık 50 km menzil elde edilebilir. Bu özellik, modern ailelerin sıfır emisyonlu sürüş ve sürüş keyfi arasında mükemmel bir denge aradığı için ideal bir seçenek sunmaktadır.

Çok yönlü ve işlevsel bir araç

volkswagen ticari arac yeni multivan ehybrid modeliyle turkiyede satisa hazirlaniyor 4

Yeni Multivan, son teknoloji sürüş destek ve bilgi-eğlence sistemleri, “IQ. Light” LED Matrix farlar, “Dundrod” 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, 7 koltuklu esnek ve geniş yaşam alanı, panoramik cam tavan gibi özelliklerle donatılmıştır. Yeniden tasarlanan dış tasarımı ve iç mekanıyla Yeni Multivan, günlük kullanıma uygun, konforlu ve geniş bir yaşam alanı sunmaktadır.

Yeni Multivan, Euro NCAP güvenlik testinde en yüksek puanı alarak “5 Yıldız” derecesine layık görülmüştür. Çok sayıda yeni teknoloji sürüş destek sistemiyle donatılmış olan Yeni Multivan, özellikle yetişkin yolcuların korunması, çocuk güvenliği ve kaza önleme konularında mükemmel bir performans sergilemiştir.

volkswagen ticari arac yeni multivan ehybrid modeliyle turkiyede satisa hazirlaniyor 5

Volkswagen Ticari Araç, Yeni Multivan eHybrid Modeliyle Türkiye’de Satışa Hazırlanıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.