Volkswagen ve Porsche Yüklü Kargo Gemisi Okyanusta Alev Aldı

featured

Çip krizi ile boğuşan otomotiv sektörüyle ilgili kötü bir haber daha geldi. Lüks Porsche otomobiller de dahil olmak üzere Volkswagen Grubu’nun araçlarını taşıyan dev kargo gemisi Atlantik’te alev aldı

Almanya’nın Emden kentinden ABD’deki Davisville limanına doğru seyir halinde olan Felicity Ace gemisinde yangın çıktı. Associated Press tarafından sevis edilen habere göre dev kargo gemisi Azor Adaları yakınlarında alev aldı.

Portekiz Sahil Güvenlik birimi, üst güvertede çıkan yangının ardından kargo gemisi Felicity Ace’den imdat çağrısı aldı. Kuru yük gemisinde, sınırlı sayıda üretilen lüks Porsche otomobiller de dahil olmak üzere Volkswagen Grubu’na ait markaların arabaları bulunuyor.

Araçların akıbeti belli değil

Gemideki 22 kişilik mürettebatın cankurtaran botlarıyla tahliye edildiği belirtildi. Felicity Ace’in 4.000 adede kadar araç taşıyabildiği biliniyor. Atlantik Okyanusu’nda sürüklenen kargo gemisindeki otomobillerin akıbeti ise henüz belli değil.

Kurtarma çalışmaları devam ederken Felicity Ace’de kaç otomobilin yüklü olduğu bilinmiyor. Alevlerin pahalı araçlara zarar vermiş olabileceği endişesi hakim. Teslimatların gecikebileceği, daha da kötüsü araçların müşterilere hiç ulaşmayabileceği belirtiliyor.

Volkswagen ve Porsche Yüklü Kargo Gemisi Okyanusta Alev Aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.