1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Yolda ve Arazide Mobilite: Yeni Continental CrossContact H/T

Yolda ve Arazide Mobilite: Yeni Continental CrossContact H/T

featured

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, geniş lastik yelpazesine yeni bir lastik daha ekliyor. Yeni Continental CrossContact H/T, asfaltlı ve asfaltsız yolların yanı sıra taşlı yollarda da araç kullanan sürücülerin ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Sağlam, yüksek performanslı ve konforlu tasarımıyla öne çıkan yeni yaz lastiği, araziye uygunluğunun kanıtı olarak M+S derecesini taşıyor ve hem geleneksel hem de elektrikli araçlarda kullanılabiliyor.

Continental, daha da fazla sürücüye bu özel tasarım lastiği deneyimleme fırsatı vermek için 43 farklı ebatta üretim yapacak. Lastiği taşlarla temas ettiğinde hasar görmekten koruyan bir jant nervürü ile donatılan ve 15 ila 21 inç çapındaki jantlar için üretilen yeni CrossContact H/T, 270 km/s hıza kadar onaylı.

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri Continental’i tercih ediyor

Continental, ürün gamı ile Avrupa’da binek araç/SUV segmentinde binek araç, crossover ve SUV lastik seçeneklerinin toplam yüzde 97’sini karşılıyor. Geniş ürün yelpazesi, Hannover’deki geliştirme departmanından çıkan yeni lastiklerin orijinal ekipman olarak daha fazla sayıda araca takılabileceği anlamına geliyor. Continental orijinal ekipman ve değiştirme pazarında dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olarak konumlanıyor. Alfa Romeo, Ford, Lexus, Mercedes, Toyota, Volvo ve VW, çoğu aracında orijinal ekipman olarak Continental lastiklerini kullanıyor. Yeni CrossContact H/T, yedek ve orijinal ekipman pazarında başarılı olan selefi ContiCrossContact LX2’nin yerini alarak yaz ve kış lastiklerini içeren CrossContact lastik ailesine katılıyor. Binek, crossover ve SUV kategorileri için araziye uygun toplam 270 farklı lastik ebadı üreten Continental, yıl içinde ürün yelpazesini daha da genişletecek.

Continental Hakkında
Continental yolcu ve ürünlerin sürdürülebilir ve birbiriyle bağlantılı hareketliliğini sağlayan ileri teknolojiler ve hizmetler geliştirmektedir. 1871 yılında kurulan teknoloji şirketi; araçlar, makineler, trafik ve ulaşım için güvenli, verimli, akıllı ve uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. 2021 yılında 44,5 milyar euro satış rakamına ulaşan Continental, halen 58 ülkede ve pazarda 190.000’in üzerinde kişiyi istihdam etmektedir. 8 Ekim 2021’de şirket kuruluşunun 150. yılını kutladı.

Lastik Grubu dünya çapında 24 üretim ve geliştirme merkezini bünyesinde barındırmaktadır. Continental, 2021 mali yılında elde ettiği 11,8 milyar euro tutarında geçici satış rakamı ve 57,000’in üzerinde çalışanı ile dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biridir. Lastik üretiminde teknoloji liderleri arasında yer alan Continental, binek, ticari ve özel araçların yanı sıra çift tekerlekli araçlara dek geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ar-Ge alanında süregelen yatırımlarıyla Continental mobilitenin daha güvenli, tasarruflu ve çevre dostu hale gelmesine büyük katkı sağlamaktadır. Lastik Grubunun portföyü arasında lastik ticareti ve filo uygulamaları için hizmetler ile dijital yönetim sistemleri yer almaktadır.
www.continental-tires.com

Yolda ve Arazide Mobilite: Yeni Continental CrossContact H/T

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.