1. Haberler
  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR
  3. ABB Robotik Teknolojisi ile Renault Grubu Elektrikli Araç Fabrikasını Destekliyor

ABB Robotik Teknolojisi ile Renault Grubu Elektrikli Araç Fabrikasını Destekliyor

featured

Renault Grubu, ABB’nin en büyük üretim teknolojisi sağlayıcılarından biri olan ABB’nin robotik teknolojisine güvenerek elektrikli araç fabrikalarını otomatikleştiriyor.

ABB, Renault Grubu’nun elektrikli araç üretim ağını otomatikleştirmek için en son robot teknolojisiyle destek sağlayarak önemli pazarlarda Renault Grubuna yardımcı oluyor. Son 24 ay içinde ABB, büyük endüstriyel robot portföyünün 160 adedini teslim etmiştir. Siparişin finansal detayları açıklanmamıştır.

ABB’nin robotik otomasyon çözümleri, Renault Grubu’nun Cléon ve Douai, Fransa’daki gelişmiş e-motor montaj hatlarında kapasite artışı sağlamaktadır. Ayrıca, ABB teknolojisi Douai tesisinde yeni nesil elektrikli araçların üretiminde kullanılan gelişmiş gövde kaynak hatlarına yardımcı olmaktadır.

ABB Robotik Bölümü Başkanı Marc Segura, “ABB, Renault Grubu ile 20 yılı aşkın bir süredir çalışmaktan gurur duyuyor ve elektrifikasyon sürecinde onlarla bir kez daha işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Renault Grubu, başarılı Renault Zoe modeliyle elektrikli araç pazarında öncü bir konumdadır. Esnek üretim konusundaki uzmanlığımızla, sürdürülebilir ulaşım geleceğine doğru ilerlerken bu başarıları sürdürmek için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Renault Grubu’nun dönüşüm stratejisi olan “Renaulution” kapsamında, ABB’nin siparişleri Renault Grubu’nun sürdürülebilir kârlılığı desteklemekte ve ABB’yi Renault Grubu’nun en büyük elektrikli araç üretim teknolojisi sağlayıcılarından biri konumuna getirmektedir. ABB’nin üretim sürecini destekleyen teknolojisi ve çözümleri ön plana çıkmaktadır.

ABB, geniş endüstriyel robot portföyünün yanı sıra, SafeMove yazılımı ile robot hareketlerinin güvenliğini sağlamak, daha esnek otomasyon hücreleri oluşturmak ve entegrasyon uzmanlığı ile motor sargısı, dengeleme ve test gibi karmaşık süreçler için 50’den fazla ek yazılım uygulaması sunarak, Renault Grubu için motor montajı, şasi kaynaklama, boya ve mühürleme gibi alanlarda küresel bir teknoloji sağlayıcısıdır.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketi olarak daha üretken ve sürdürülebilir bir geleceğe odaklanmaktadır. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, teknolojinin sınırlarını zorlayarak performansı yeni seviyelere taşımaktadır. ABB’nin 130 yıllık mükemmeliyet geleneği ve yaklaşık 105.000 çalışanıyla bugün dünya genelinde 100’den fazla ülkede başarısını sürdürmektedir.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çeşitli endüstriler için robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak yenilikçi çözümler sunmaktadır. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000’den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerin üretkenliğini, esnekliğini, sadeliğini ve üretim kalitesini artırmalarına yardımcı olmaktadır. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53’ten fazla ülkede 100’den fazla lokasyonda 11.000’den fazla çalışan istihdam etmektedir.

ABB Robotik Teknolojisi ile Renault Grubu Elektrikli Araç Fabrikasını Destekliyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.