Alışan Lojistik, Sıfır Atıklı Yeni Depolama Tesisini Bu Ay Açacak

featured

Alışan Lojistik, CEO Uygar Uşar, İcra Kurulu Üyesi Ayhan Özekin ve AlışanDenHartogh Tesis Müdürü Ali Naci Şahin’in ev sahipliğinde basına bir iftar yemeği verdi.

İftar yemeği sonrasında Alışan Lojistik CEO’su Uygar Uşar önemli açıklamalarda bulundu. Gebze’deki yeni depolama tesislerinde sona yaklaştıklarını ve kısa süre içerisinde faaliyete geçeceğini dile getiren Uşar,” Bu ay sonunda tesisimizi hizmete açacağız. Güzel bir tesis oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Bölgeye istihdam sağlayacak. Yeşil lojistik belgesi olan firmalar arasındayız. Yaptığımız yeni depolama tesis de tamamen sıfır atık bir tesis olacak. Yollara park eden tankerlerin, güvenli bir şekilde depolanmasını da sağlayacağız” dedi.
Türkiye’nin bulunduğu konum açısında petrokimya sektöründe büyük atılım yapma şansı olduğuna değinen Uşar,” Bu tesis de ülkemize büyük avantaj sağlayacak. Tesisimiz 50 milyon lira gibi bir maliyetle tamamlanmış olacak. Zaten bölgede halihazırda bulunan kimya üreticilerinin kullanacağı hammaddeler tesiste yer alacak. Bu malzemeler kontrolsüz şekilde zaten depolanıyor ve biz bunları koruma altına alarak, dünya standartlarında oluşturduğumuz tesisle depolanmasını sağlayacağız” sözlerini kullandı.

ÖZEKİN,“ALIŞAN BÜYÜK HEDEFLERE KOŞUYOR”

Uşar’ın ardından Alışan’ın Gebze’deki yeni yatırımı hakkında konuşan Alışan Grup İcra Kurulu Üyesi Ayhan Özekin “Bizim tesisimiz kadar modern artırma yapan başka bir kuruluş yok. Bu bölgeye yatırım yapmaya devam edeceğiz. Alışan büyük hedeflere koşuyor” dedi.

Alışan Lojistik, Sıfır Atıklı Yeni Depolama Tesisini Bu Ay Açacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.