1. Haberler
  2. Lojistik
  3. Almanya’da Yeni Otoyol Ücreti Tarifeleri Açıklandı: Araçların Karbondioksit Emisyon Sınıflarına Göre Belirlenecek

Almanya’da Yeni Otoyol Ücreti Tarifeleri Açıklandı: Araçların Karbondioksit Emisyon Sınıflarına Göre Belirlenecek

featured

UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği), Almanya’nın 01.12.2023 tarihinden itibaren geçerli olacak olan yeni otoyol ücreti tarifelerini duyurdu.

Yapılan açıklamada, yeni tarifelerin araçların karbondioksit emisyon sınıflarına göre sınıflandırılması gerektiği ve bu nedenle araçların “normal” emisyon sınıflarından farklı olarak değerlendirileceği vurgulandı.

Buna göre, BGL (Almanya Taşımacılar Derneği), hesaplamalar için önümüzdeki dönemde Toll Collect‘in internet sitesinde kullanıma sunulacak olan çevrim içi ücret hesaplama sisteminin kullanılmasını önermektedir. Ancak, çoğu aracın karbondioksit emisyon sınıfının 1 (en yüksek ücretli) olarak sınıflandırılacağı da belirtilmektedir. Bu nedenle fiyat tablosu, sadece karbondioksit emisyon sınıfı 1 olan araçlar için değerleri göstermektedir.

Yapılan açıklamaya göre, en modern dizel araçların büyük bir kısmının bile en kötü karbondioksit emisyon sınıfına dahil edilmesi, yeni tarifelerin Almanya’daki yol kullanım ücretlerinde ciddi bir artış anlamına geldiği ve Euro VI ağır vasıta araçlarının ücretlerinin neredeyse iki katına çıktığı anlamına gelmektedir. Bu durumda herhangi bir alternatif bulunmaması nedeniyle, BGL (Almanya Taşımacılar Derneği), yeni tarifelere şiddetle karşı çıkmaktadır.

Otoyol Ücret Tarifesi
Almanya’da Yeni Otoyol Ücreti Tarifeleri Açıklandı: Araçların Karbondioksit Emisyon Sınıflarına Göre Belirlenecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.