1. Haberler
  2. Depo & Antrepo
  3. Avusturyalı Lojistik Şirketi Cargo Partner, Türkiye’ye Büyük Depo Yatırımı Yaptı

Avusturyalı Lojistik Şirketi Cargo Partner, Türkiye’ye Büyük Depo Yatırımı Yaptı

featured

Uluslararası taşımacılık ve lojistik sağlayıcısı olan Avusturya merkezli Cargo Partner, Türkiye’deki beşinci yıldönümünde İstanbul’da 20.000 metrekarelik yeni bir iLojistik Merkezi’ni hizmete açtı. Merkez, İstanbul Havalimanı’na ve bölgenin ana limanlarına yakın konumda yer almakta olup, Kuzey Marmara Otoyolu ile Avrupa’ya bağlantı sağlamaktadır. Toplamda 20.000 metrekarelik alanın içerisinde 5.850 metrekare gümrüklü antrepo alanı da bulunmaktadır.

Yeni merkez, şirketin Türkiye organizasyonu için önemli bir kilometre taşı niteliğindedir. İlk aşamada 85’ten fazla yeni istihdam yaratması beklenen bu merkez sayesinde, şirketin Türkiye’deki çalışan sayısı yıl sonuna kadar 250’ye ulaşacaktır. Cargo Partner, Türkiye’de ilk olarak 2018 yılında şube açmış olup, şu anda Türkiye içinde 11 farklı noktada hizmet vermektedir. Sıcaklık kontrollü gıda taşımaları ve acil durum hizmetlerine odaklanarak hava ve kara yoluyla operasyonlarını yürüten şirket, Avrupa’da yaşanan sürücü sıkıntısına karşılık kısa mesafeli deniz taşımacılığı hizmetlerini artırarak alternatif seçenekler sunmaktadır.

Cargo Partner’in yeni deposu, 20.000’den fazla palet yuvası kapasitesine sahip olup, 17 yükleme rampasıyla tüm araç türleri için hızlı aktarma, gümrüklü antrepo ve dağıtım hizmetleri sağlamaktadır. Modern tasarımı sayesinde büyük boyutlu malların etkin bir şekilde taşınması ve depolanmasına imkan tanıyan tesis, esnek çok modlu hizmetler ve kapsamlı yüksek teknolojili lojistik çözümler sunmaktadır. Yeni depo, müşterilerinin depolama hizmetlerine olan yoğun talep nedeniyle inşa edilmiş olup, koli teslim alma ve iade noktaları da dahil olmak üzere sipariş karşılama hizmetlerine ayrılmış bölümler içermektedir. Bu yeni tesis, Cargo Partner’in operasyon ağına büyük bir katkı sağlayacak ve müşterilerinin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilecektir.

Aynı zamanda antrepo tesisine ek olarak, Cargo Partner’in Türkiye’deki merkez ofisi için modern ofis alanları da hizmete girmiştir. Cargo Partner Türkiye Genel Müdürü Kürşad Tanrıverdi, yeni tesisin Türkiye’deki konumlarını güçlendireceğini ve hizmet çeşitliliğini artıracağını belirterek, şirketin Türkiye’deki başarı hikayesine devam edeceğini ifade etmiştir.

Avusturyalı Lojistik Şirketi Cargo Partner, Türkiye’ye Büyük Depo Yatırımı Yaptı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.