1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Aynı Günde Teslim Siparişler için Sürdürülebilir Teslimat Ağı Kuran Bringly, 1.5 Milyon Euro’luk Yatırım Aldı

Aynı Günde Teslim Siparişler için Sürdürülebilir Teslimat Ağı Kuran Bringly, 1.5 Milyon Euro’luk Yatırım Aldı

featured

E-ticaret markalarının sürdürülebilir teslimatlar sunmasını sağlayan Bringly, tohum turunda 1.5 milyon euro yatırım aldı. SpeedUp Energy Innovation tarafından yönetilen tura Eyos Capital, SpeedUp Venture Capital Group, Shamrock Ventures, Ponooc ve çeşitli melek yatırımcılar katıldı.

2019 yılında Rajiv Laigsingh ve Anton Liulichev tarafından kurulan girişim, perakendecilere ve web mağazalarına aynı gün ve sürdürülebilir teslimat için ölçeklenebilir bir çözüm sunuyor. Platform, şehir düzeyinde kuryelerin mevcut teslimat kapasitesini optimize ederek kolileri mağazalardan, merkezlerden, karanlık mağazalardan ve merkezi dağıtım merkezlerinden hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde teslim ediyor.

Bunu başarmak için girişim, optimum yol ve mevcut kapasiteye dayalı olarak paket başına çevre dostu teslimatı derleyen bir yazılım programı yarattı. Bringly’nin algoritması, bağlantılı kuryelerin ve habercilerin mevcut kapasitelerini ve performanslarını izliyor. Ardından, hem çevrimiçi mağaza ödemesinde hem de haftalık raporlarda ilgili CO2 azaltımına ilişkin anında içgörüler sunuyor.

ayni gunde teslim siparisler icin surdurulebilir teslimat agir kuran bringly 1 5 milyon euroluk yatirim aldi 1

Girişimin yenilenen platformu, SLA izleme, sevkiyat standartları, destek, izleme ve markalama gibi standart özellikleri koruyor. Bringly’nin Avrupa çapında 100’den fazla farklı türde sağlayıcıyla ortaklığı bulunuyor. Geçtiğimiz sene yüzde 300’ün üzerinde büyüme kaydeden Bringly, CO2 emisyonlarını azaltmak için MediaMarkt, Dille & Kamille ve Dyson gibi yabancı müşterilerle çalışmaya başladığını belirtiyor.

Bringly kurucu ortağı Rajiv Laigsingh:

“Her paketi mümkün olan en sürdürülebilir şekilde sevk edebileceğimizi iddia edebiliriz. Bu hem mağazalardan hem de merkezi dağıtım merkezlerinden yapılabilir. Bu ister bisikletle son bir kilometre, ister bir şehir merkezine birleştirilmiş teslimat anlamına gelsin, lojistik zincirindeki her CO2 tasarrufu daha iyi bir geleceğe yöneliktir. İnternet mağazalarındaki tüm müşteri deneyimini daha sürdürülebilir hale getirebiliyor ve geliştirebiliyoruz.” dedi.

Yeni yatırımla beraber girişim, personel sayısını artıracağını, Avrupa’daki (sürdürülebilir) taşıyıcı ağını ve platformunu büyüteceğini ve yazılım ve algoritmalarını geliştirmeye devam edeceğini açıkladı.

Aynı Günde Teslim Siparişler için Sürdürülebilir Teslimat Ağı Kuran Bringly, 1.5 Milyon Euro’luk Yatırım Aldı
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.