1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Bayram Öncesi Yüksek Bilet Fiyatlarına Cezai Uyarı

Bayram Öncesi Yüksek Bilet Fiyatlarına Cezai Uyarı

featured

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Kurban Bayramı öncesi fahiş fiyatlı bilet satışına izin vermeyeceğiz” dedi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, fahiş fiyatlı bilet satışına 3 bin 584 lira para cezası uygulanacağı belirtildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında yüksek fiyatlı bilet satışına tolerans gösterilmeyeceğini açıkladı.

Uraloğlu, yazılı bir açıklamada, Kurban Bayramı tatili süresince şehir içi ve şehirler arası yolların yolcu trafiği ve yoğunluğunun artmasını göz önünde bulundurarak denetimleri sıkılaştırdıklarını belirtti.

Uraloğlu, Kurban Bayramı boyunca denetimlerin devam edeceğini belirterek, “Kurban Bayramı öncesi alacağımız önlemler çerçevesinde yüksek fiyatlı bilet satışına izin vermeyeceğiz. Yetki belgesi olmayan taşımacılığı engelleyeceğiz” şeklinde ifade kullandı.

YÜKSEK FİYATLI BİLETE CEZA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, alınan tedbirler hakkında bilgi verildi.

Bu çerçevede, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ülkenin 81 ilindeki yolcu terminallerinde, yol kenarlarında ve kara yolları denetim istasyonlarında yolcu taşımacılığı yapan araçlara yönelik denetimler yapacak.

Biletsiz yolculuk yapanlara 3 bin 584 lira, yüksek fiyatlı bilet satışına 3 bin 584 lira, yetki belgesi olmayan taşımacılık yapan araç ve firmalara 7 bin 200 lira, zamanında hareket etmeyen otobüslere ise 3 bin 584 lira para cezası uygulanacak.

Bayram Öncesi Yüksek Bilet Fiyatlarına Cezai Uyarı
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.