THY, Sekizinci Kez Avrupa’da En İyi Havayolu Seçildi

featured

Türk Hava Yolları, sekizinci kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilerek bir kez daha ödüllendirildi. Ayrıca “Dünyanın En İyi Business Sınıfı İkram Servisi” ve “Dünyanın En İyi Ekonomi Sınıfı İkram Servisi” ödüllerini kazanırken, Güney Avrupa’nın en iyi havayolu unvanına da layık görüldü.

Bu prestijli ödüller, “Havacılık Endüstrisinin Oscar’ları” olarak kabul edilen bir etkinlik olan Paris Air and Space Museum’da duyuruldu.

Skytrax (Uluslararası Hava Taşımacılığı Derecelendirme Kurumu) tarafından düzenlenen 2022-2023 anketinde, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Japonca ve Çince dillerinde sunulan ödüller için 20,23 milyon cevap değerlendirildi ve 100’den fazla ülke vatandaşı temsil edildi. Kazananlar, 325 hava yolu arasından belirlendi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, kazanılan ödüllerle ilgili yaptığı açıklamada, “Sekizinci kez Avrupa’nın en iyi havayolu ödülünü kazanmaktan gurur duyuyoruz. Bu ödül, markamızın sektördeki lider konumunu daha da güçlendiriyor. Ayrıca Skytrax tarafından Güney Avrupa’nın en iyi havayolu seçildiğimizi öğrenmek de bizleri mutlu ediyor. Hizmet anlayışımızı her alanda geliştirmeye ve misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Skytrax CEO’su Edward Plaisted ise, “Türk Hava Yolları için ödüllerle dolu harika bir yıl oldu ve sekizinci kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilerek birincilik ödülünü kazanmak muhteşem bir başarı. En İyi Business Sınıfı İkram ve En İyi Ekonomi Sınıfı İkram ödülleri, Türk Hava Yolları’nın müşteriler arasında neden bu kadar popüler olduğunu bir kez daha vurguluyor ve havayolu ile ikram ortağı Turkish DO&CO’nun bu başarıdan gurur duyması gerektiğini gösteriyor” şeklinde ifade etti.

THY, Sekizinci Kez Avrupa’da En İyi Havayolu Seçildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.