1. Haberler
  2. Dış Ticaret
  3. Borusan Limanı, E-İmza Uygulamasıyla Kağıt Kullanımını Azaltıyor

Borusan Limanı, E-İmza Uygulamasıyla Kağıt Kullanımını Azaltıyor

featured

Türkiye’nin önde gelen yeşil ve çevreci limanlarından olan Borusan Limanı, E-İmza uygulamasını hayata geçirerek yeni bir adım attı. Bu uygulama sayesinde Borusan Limanı çalışanları, evraklarını dijital olarak takip ederek liman içindeki kağıt tüketimini azaltma imkanına sahip oluyor.

Borusan Limanı, Borusan Grup şirketleri arasında yer alır ve genel kargo, konteyner, araç ve proje kargo gibi dört farklı faaliyet alanında dünya standartlarında hizmet sunmaktadır. Sürdürülebilirlik projelerine odaklanan Borusan Limanı, iklim, insan ve inovasyon konularında gerçekleştirdiği çalışmalarla iş hacmini artırırken karbon ayak izini azaltarak çevreyi koruma çabalarına katkıda bulunuyor.

Borusan Limanı, sürdürülebilirlik hedeflerine uygun olarak dijitalizasyon projelerine bir yenisini daha ekleyerek inovasyon ve sürdürülebilirlik anlayışını birleştirmiştir. Yeni hayata geçirilen E-İmza uygulaması sayesinde çalışanlar, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) ve insan kaynakları belgelerini uygulama üzerinden takip edebilmektedir.

Uygulama, saha ve ofis personeline sunulmuş olup yıllık kağıt tüketimini en aza indirgemeyi hedeflemektedir. E-İmza uygulamasıyla yıllık olarak 60.000 adet kağıt tasarrufu sağlanmaktadır. Borusan Limanı, daha önce de B-İmza uygulamasını hayata geçirerek tedarikçilerin limana girişinde kağıt evrak kullanımını ortadan kaldırmış ve sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunmuştur.

Borusan Limanı Genel Müdürü Hamdi Erçelik, sürdürülebilirlik projeleriyle ilgili olarak şunları belirtti: “Borusan Limanı olarak, çalışmalarımızda her zaman Borusan’ın iklim, insan ve inovasyon odaklarını ön planda tutuyoruz. İnovatif projelerimizle liman hizmetleri sektöründe sürdürülebilirliği desteklerken çalışanlarımıza, paydaşlarımıza ve topluma fayda sağlamaya devam edeceğiz.”

Borusan, sürdürülebilirlik konusuna kapsamlı bir şekilde yaklaşmaktadır ve iklim, insan ve inovasyon alanlarına odaklanarak Borusan Holding ve Grup şirketleri olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca dünyadan ilham alarak geleceğe ilham verme misyonunu sürdürmektedir.

Borusan Limanı, E-İmza Uygulamasıyla Kağıt Kullanımını Azaltıyor
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.