1. Haberler
  2. Dış Ticaret
  3. Petlas, Lastik Sektöründe İhracat Şampiyonu Olarak Öne Çıktı

Petlas, Lastik Sektöründe İhracat Şampiyonu Olarak Öne Çıktı

featured

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” araştırma sonuçlarına göre, Petlas 2022 yılında 333 milyon dolar ihracat cirosu elde ederek yüzde 17’lik bir ihracat artışı yakalayarak lastik sektörünün ihracat şampiyonu oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 26 sektörü kapsayan “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” araştırmasının 2022 yılı sonuçlarını açıkladı. Petlas, dünya pazarında büyük ilgi gören yüksek teknolojili ürünleriyle dikkat çekerek Türkiye’nin ilk 1000 İhracatçısı listesinde genel sıralamada 67’inci sırada yer aldı ve lastik sektöründe ihracat şampiyonluğunu elde etti. Petlas, düzenli olarak 120 ülkeye lastik ihraç ederek 2022 yılında yüzde 17’lik bir büyümeyle toplamda 332 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.

Petlas Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Oğuz Ay, ihracatın Petlas için en önemli konular arasında yer aldığını belirterek şunları söyledi: “Türk bir markası olarak, marka değerimizi artıracak çalışmalara önem veriyoruz. Yerli sermaye ve üstün teknolojiyle ürettiğimiz lastiklerimizle Avrupa ve ABD pazarları başta olmak üzere dünya geneline rekor seviyede ihracat yapıyoruz. Bu kapsamlı listede sektör lideri olmak, nitelikli üretimimizin ve marka değerimizin en açık göstergesidir. Uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde bu başarıyı sürdürmekten gurur duyuyoruz. Ülkemize katma değer sağlamak amacıyla yeni projeler üretmeye ve yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.”

Petlas, Lastik Sektöründe İhracat Şampiyonu Olarak Öne Çıktı
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.