Burak Hoşgören: TREDER Zirvesiyle Sektörün Yeşil Yol Haritasını Oluşturuyoruz

featured

TAİD Başkanı Burak Hoşgören, Ağır Vasıta ve Treyler Zirvesi’nde sektörün yeşil yol haritasının oluşturulacağını vurgulayarak, “Yeşil araçlara geçiş nasıl sağlanır? Daha temiz enerjileri kullanabilir miyiz? Hangi politika önlemleri, teşvikler ve düzenlemeler gereklidir?” gibi sorulara cevap arayacaklarını belirtti.

TAİD Başkanı Burak Hoşgören, 5. Ağır Vasıta ve Treyler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, sektörün çevreci uygulamalara nasıl yaklaşması gerektiğini anlatarak sektörün önündeki yol haritasına dikkat çekti.

Burak Hoşgören, ağır vasıta sektörünün önemli bir dönüm noktasında olduğunu belirterek, “Emisyon konusu şu anda en acil ihtiyacımız. Teknoloji, yenilik, verimlilik ve güvenlik için yeni fırsatlar sunuyor. Her sektörün sürdürülebilirlik yolunu belirlemesi artık kaçınılmaz hale geliyor. Ağır vasıta sektörü de bu konunun merkezinde bulunuyor.” şeklinde konuştu.

Ağır vasıta sektörünün cesur adımlar atması gerektiğinin altını çizen Hoşgören, Yeşil Mutabakat’ın vizyoner bir yol haritası sunduğunu ifade etti ve “Bu mutabakat, temiz enerji kaynaklarının teşvik edilmesini ve döngüsel ekonomi için hedefler belirlemeyi amaçlıyor. Ağır vasıta sektörü için geleneksel uygulamaların gözden geçirilmesi ve sürdürülebilirlik için yeni adımlar atılması gerekiyor.” dedi.

Bu dönüşümün bir paradigma değişikliği gerektirdiğini belirten Hoşgören, “Elektrik, hidrojen, biyoenerji gibi kaynaklara dayalı çalışmalara odaklanarak araçlara güç sağlamamız gerekiyor. Bu sektörde elde edilen kazançları sürdürülebilirlik araştırmalarına yönlendirmek bizim için bir sorumluluktur. Tedarik zinciri süreçlerimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Kaynak verimliliği ve geri dönüşümü sağlamak zorundayız.” şeklinde konuştu.

Burak Hoşgören: TREDER Zirvesiyle Sektörün Yeşil Yol Haritasını Oluşturuyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.