Colonia Technologies, Karayolu Lojistiği Alanında Faaliyet Gösteren Bir Alman Girişimi Olarak, 6 Milyon Euro Yatırım Aldı

featured

Karayolu lojistiği girişimi Colonia Technologies, tohum turunda 6 milyon euro yatırım alarak başarılı bir adım attı. Octopus Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Plug and Play, vent.io, MobilityFund, Hoyer, Flixbus, Atlantic Labs ve Grover gibi önemli isimler de katıldı.

Colonia Technologies, Jakob Sadoun ve Kaspar Filipp tarafından Mayıs 2021’de kuruldu. Şirket, lojistik firmalarının filolarını daha verimli bir şekilde işletmeleri için kullanıcı dostu bir filo yönetimi yazılımı ve güvenli bir pazar yeri sağlayarak araç paylaşımına olanak tanıyor.

Alman girişimi, nakliye ve lojistik şirketlerinin çeşitli sektörlerden farklı büyüklükteki müşterilerini hedefliyor. Bu şirketlerin kendi ticari araç filoları bulunmakla birlikte, esnek ticari araç ihtiyaçları da karşılanıyor.

Octopus Ventures Müdürü Nick Sando, “Uluslararası lojistikte kamyon ve römorklara erişim kritik bir darboğazken, talebin öngörülemezliği küçük işletmeler için büyük zorluklar yaratıyor. Colonia, atıl kamyon ve treyler sorununu çözmekle kalmıyor, aynı zamanda filo operatörlerinin Avrupa’da başarıya ulaşmasını sağlıyor. Avrupa lojistiğinde bir devrim yaratıyor” şeklinde konuştu.

Colonia Technologies ise yaptığı açıklamada, “Tanınmış yatırımcıların ilgisini bir kez daha çektiğimiz için çok mutluyuz. Bu yatırım turu, iş modelimizi daha da geliştirmemizi ve ticari araç filolarına sahip şirketlerin daha rekabetçi ve sürdürülebilir olmalarını sağlamayı hedefliyor” dedi.

Colonia Technologies, yatırımı platformlarının özelliklerini geliştirmek için kullanmayı planladığını belirtti.

Colonia Technologies, Karayolu Lojistiği Alanında Faaliyet Gösteren Bir Alman Girişimi Olarak, 6 Milyon Euro Yatırım Aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.