DAF, Amazon Birleşik Krallık’a 5 Adet CF Electric Kamyon Teslim Ediyor

featured

DAF, Amazon Birleşik Krallık’a 5 adet CF Electric çekici teslim ediyor. 37 ton GCW değerine sahip tamamen elektrikli bu araçlar, Amazon’un orta kilometre (middle mile) teslimat filosuna katılarak ürünleri sıfır egzoz borusu emisyonuyla taşıyacakDAF CF Electric kamyon, Amazon’un Avrupa’da faaliyet gösteren ilk elektrikli orta kilometre kamyonu niteliğinde.

DAF ile Amazon filosunu elektrikli hale gelmesi için önemli bir adım attı. Amazon’un 2030 yılına kadar teslimatlarının yüzde 50’sini net sıfır karbonla yapma hedefi olan Shipment Zero’nun bir parçasını oluşturuyor. Bu 5 araç dizel kamyonların yerini alacak, bu sayede 1 milyon 600 bin kilometreye yakın yol yenilenebilir elektrikle çalışan araçlarla katedilecek ve yaklaşık 170 ton CO2 gazının salınması önlenmiş olacak.

DAF Trucks Filo Satış Müdürü Eelco van Veen, “DAF CF Electric’i Amazon’un filosuna katmaktan ve Amazon’un Climate Pledge taahhüdüne olan bağlılıklarını desteklemekten heyecan duyuyoruz,” şeklinde konuştu. Eelco van Veen “DAF CF Electric kamyon, sıfır emisyonla orta kilometre dağıtımı alanında sektörde önemli bir adım teşkil ediyor. Taşıma sektöründe hava kalitesini iyileştirmeye ve CO2 emisyonlarını azaltmaya yönelik artan talebe yanıt olarak geliştirildi. Akıllı planlama ve hızlı şarj özellikleri sayesinde CF Electric, günde 500 kilometre kadar yol gidebiliyor. Bu rakam da operatörleri gerçek anlamda memnun edecek nitelikte.” ifadelerini kullandı.

DAF CF Electric

DAF CF Electric, maksimum manevra kabiliyeti için yönlendirilen arka dingilli 4×2 çekici (GCW: 37 ton) ve 6×2 kamyon (GVW: 28 ton) olarak sunulur. 210 kW (240 kW maksimum güç) elektrik motoru, gücünü 350 kWh (315 kWh etkin) akü grubundan alır. Tam şarj, 250 kW kapasiteli bir şarj istasyonu kullanılarak yaklaşık 75 dakika sürüyor.

DAF, Amazon Birleşik Krallık’a 5 Adet CF Electric Kamyon Teslim Ediyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.