DHL Supply Chain Türkiye,Ufuk Avrupa Programı Desteği Aldı

featured

DHL Supply Chain Türkiye’nin yer aldığı Escalate projesi, dünyanın en büyük sivil Ar-Ge ve yenilik programı olan “Ufuk Avrupa Programı” kapsamında finansman desteğine layık görüldü. Konsorsiyumunda 37 farklı kuruluşun yer aldığı projenin toplam bütçesi 6.7 Milyon Avro olacak.

Tedarik zinciri ve lojistik hizmetleri şirketi DHL Supply Chain Türkiye, alanında dünyanın öncü çevre dostu şirket olarak, Avrupa Birliği tarafından bilim ve yenilik faaliyetlerinin desteklendiği dünyanın en büyük sivil Ar-Ge ve yenilik programı “Ufuk Avrupa” kapsamında önemli bir başarıya imza attı.

DHL Supply Chain Türkiye Ar-Ge ve Inovasyon Birimi’nin ortak olarak yer aldığı Escalate projesi, Ufuk Avrupa Programı kapsamında, “Küme 5: İklim, Enerji, Mobilite Kümesi” içerisindeki “Hedef 5- Ulaşım Modlarında Temiz ve Rekabetçi Çözümler” kategorisinde toplam bütçesi 6.7 Milyon Avro olan proje kapsamında fon almaya hak kazandı.

“HORIZON-CL5-2022-D5-01-08: Modular multi-powertrain zero-emission systems for HDV (BEV and FCEV) for efficient and economic operation (2ZERO)” çağrısı kapsamında sunulan; ESCALATE (Powering EU Net Zero Future by Escalating Zero Emission HDVs and Logistic Intelligence) akronimli proje konsorsiyumunda 37 kuruluş yer alıyor. Proje kapsamında, ağır vasıta yük taşıtlarında sıfır emisyona ulaşmak için; standartlaştırılmış, iyi tasarlanmış, uygun maliyetli modüler ve ölçeklenebilir çoklu güç aktarma bileşenleri; hızlı yakıt doldurma ve şebeke dostu şarj çözümleri ile şarj altyapılarının yanı sıra filoların kapasitesini, kullanılabilirliğini, hızını ve yapısını dikkate alan dijital ikiz ve yapay zeka tabanlı yönetim araçları olmak üzere üç ana inovasyon alanı etrafında yeni konseptler geliştirilecek.

DHL Supply Chain Ortadoğu ve Türkiye CEO Orkun Saruhanoğlu:

“Dünyanın öncü çevre dostu lojistik şirketi olarak; her zaman endüstrimize örnek olmak ve müşterilerimizin kendi iklim koruma hedeflerine ulaşmalarında destek olacak bir iş ortağı olma hedefindeyiz. Pek çok müşterimizle birlikte yenilikçi, doğa dostu lojistik çözümleri geliştirerek onların tedarik zincirlerini daha sürdürülebilir hale getirdik ve çevresel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olduk. Ülkemiz adına, şirket hedeflerimizi destekleyen bu değerli projenin içerisinde yer alacak olmak hem bireysel olarak, hem de DHL Supply Chain adına oldukça gurur ve heyecan verici. “

DHL Supply Chain Türkiye,Ufuk Avrupa Programı Desteği Aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.