1. Haberler
  2. Depo & Antrepo
  3. Doğruer Lojistik, Amerika’da Depo Kuran İlk Firma Olacak

Doğruer Lojistik, Amerika’da Depo Kuran İlk Firma Olacak

featured

Marka, belirlediği hedefler doğrultusunda Amerika’da lojistik depo ve Çin’de bir ofis kuracak 4,5 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlayan firma, belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda Amerika’da lojistik depo kuran ilk firma olacak.

2023 HEDEFİ 20 MİLYAR DOLAR

Doğruer Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Uğuray Doğruer, “Devlet tarafından lojistik sektörüne verilen destekler her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Bu destekler kapsamında, şu an 12 milyar dolarlık hizmet ihracatının 2023 yılında 20 milyar dolara ulaşması öngörülüyor. Lojistik Master Planı kapsamında, sektöre verilen destekler ile de yurt dışı yatırımı yapan firmaların sayısı her geçen gün artıyor. Firmalar, yurt dışı pazarlara açılmak adına yurt dışında ofis ve depo sayılarını artırmaya çalışıyor. Ülke olarak bakıldığında, lojistikte diğer ülkeler için transit ülke konumundayız. Önümüzdeki yıllarda, yapılacak yatırımların daha da artması ile ülkemiz daha da önemli bir konumda yer alacak. Bu anlamda, firmaların verilen destekleri değerlendirip akıllı davranmaları oldukça önemli. Biz de marka olarak, hedeflerimiz bu doğrultuda belirledik. Hedeflerimiz arasında Amerika’da lojistik ve Çin’de bir ofis kurma hedefimiz mevcut” dedi.

4,5 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Gerçekleştirilecek yatırımlar kapsamında 4,5 milyon dolarlık bir yatırım yaptıklarına dikkat çeken Doğruer, “Türkiye’de şu an için 2 farklı şehirde 5 depomuz bulunuyor. Yurt dışında ise 2 ülkede yeni depolar açmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıllarda, yapmış olduğumuz yatırımlar ile birlikte ABD, Çin ve Türkiye’de entegre hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda, yurt dışında 1 milyon dolarlık bir ciro hedefimiz bulunuyor” şeklinde konuştu.

DOĞRUER GRUP HAKKINDA:

1969 yılında kurulan Doğruer, 1982 yılında karayolu, denizyolu, lojistik, depolama, gümrükleme ve gümrüklü antrepo faaliyetlerini aynı çatı altında bir araya getirerek dış ticaretin her alanında hizmet veren bir sistem kurdu. Firma, 56.000 m² kullanılabilir depolama alanı, 7000 m² gümrüklü depolama alanı, 50 tırlık filosu, kendi gümrük müşavirliği ve dış ticaret firması, 200’ü aşkın çalışanı ile müşterilerine komple ve sorunsuz hizmet vermektedir.

Doğruer Lojistik, Amerika’da Depo Kuran İlk Firma Olacak
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.