Duracell Otomotiv Aküleri Türkiye’de Özçete Şirketler Grubu ile Yeni İşbirliği Başlatıyor

featured

Avusturyalı akü üreticisi Banner, uzun süredir Duracell lisansını kullanmakta olan bir marka olarak, Türkiye’deki Duracell otomotiv akülerinin dağıtımı için Özçete Şirketler Grubu’nu tek yetkili Türkiye temsilcisi olarak seçti.

Banner, 86 yıldan fazla bir süredir OEM (Orijinal Ekipman Üreticisi) ve IAM (Aftermarket İkincil Pazar) pazarlarında uluslararası bir üretici olarak hizmet vermektedir. Otomobillerin yanı sıra tekneler, forkliftler, kaldırma platformları ve acil durum güç sistemleri için aküler üretmektedir.

Özçete Şirketler Grubu, 1978 yılında Adana’da faaliyetlerine başlamış bir aile şirketidir ve bugün otomotiv sektöründe “sıfır araç satış ve servisi”, “sigorta”, “orijinal/aftermarket/private label yedek parça satışı, dağıtımı, ithalat ve ihracatı” gibi farklı iş kollarında faaliyet göstermektedir. Grup, 6 farklı şirketi bünyesinde barındırmakta olup, 100 binden fazla stok alanı ve Türkiye genelinde yayılan 6 depo (İstanbul, Adana, Ankara, Diyarbakır, Samsun, İzmir) ile müşterilere hizmet sunmaktadır.

Özçete Otomotiv, grup şirketlerinden biri olarak, Türkiye pazarında Avrupa araç markalarının %70’ine ve Uzakdoğu araç markalarının %40’ına yedek parça sağlama konusunda öncüdür. Ayrıca, 32 ülkeye ihracat yapmaktadır. Öztek Otomotiv ise grup şirketlerinden biri olarak sıfır araç satışı ve servis hizmetleri sunmakta olup, İstanbul Kartal, İstanbul Çekmeköy, İstanbul Madenler ve Adana’da bulunan 8 showroom ile Peugeot, Opel, Citroen ve Subaru markalarının bayisidir. Özçete Şirketler Grubu, Fransız Groupe PSA ile İtalyan-Amerikan Fiat Chrysler Automobiles şirketlerinin birleşmesiyle oluşan Stellantis’in bünyesinde bulunan Peugeot, Opel ve Citroen markalarının orijinal yedek parçalarının dağıtımını, Bileşik Platform şirketi üzerinden İstanbul Anadolu yakasında ve Adana’da yer alan 2 merkez depo kullanarak toptancılara, perakendecilere, yetkili servislere ve özel servislere sağlamaktadır.

Duracell Otomotiv Aküleri Türkiye’de Özçete Şirketler Grubu ile Yeni İşbirliği Başlatıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.