1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Ehliyet için “Emniyet Kemeri Simülasyon Eğitimi” Şartı Getirildi

Ehliyet için “Emniyet Kemeri Simülasyon Eğitimi” Şartı Getirildi

featured

Bu faydalı konuda Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tam olarak şu açıklama yapıldı: “Sertifika sınıfı ayrımı yapılmaksızın ve direksiyon eğitimine başlanmadan önce tüm sürücü adaylarına emniyet kemeri takma alışkanlığı kazandırmak, emniyet kemeri takmamanın doğuracağı sonuçlar hakkında uygulamalı olarak bilgi edindirmek ve emniyet kemeri kullanımının önemini anlatmak amacıyla sürücü adayları emniyet kemeri simülasyon eğitimine tabi tutulurlar.” Resmî Gazete’de yayımlanan karar, artık kesin olarak uygulamaya alınacak.

Dün de motosiklet tarafıyla alakalı bir ehliyet haberi ses getirmişti. HaberTürk’te yer alan habere göre Türkiye’de Motosiklet Endüstrisi Derneği öncülüğünde bir komisyon kuruldu. “Türkiye’de motosiklet sektörü nasıl büyür, nasıl gelişir?” konusunu merkeze alan komisyon, bir çalıştay gerçekleştirdi ve buna Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve bazı sektör paydaşları katıldı.

Burada en çok dikkat çeken konu ehliyet ile alakalı oldu. Kurulan komisyon, söylendiği kadarıyla Avrupa’da uygulanan B sınıfı ehliyetle 125 cc’ye kadar olan motosikletleri kullanma izninin Türkiye’de de hayata geçirilmesi için çalışmalar yapıyor.

Ehliyet için “Emniyet Kemeri Simülasyon Eğitimi” Şartı Getirildi
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.