1. Haberler
  2. Etkinlikler
  3. Eurasia Rail, 10. Kez Gerçekleşti: Demiryolu Sektöründe Yenilikler Paylaşıldı

Eurasia Rail, 10. Kez Gerçekleşti: Demiryolu Sektöründe Yenilikler Paylaşıldı

featured

Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı olan Eurasia Rail, bu yıl 10. kez kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuar, sektörün önde gelen üretici firmalarıyla profesyonel ziyaretçileri bir araya getirerek yenilikleri yakından takip etme imkanı sağladı.

Ülkemizde 2011 yılından bu yana demiryolu sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getiren Eurasia Rail Fuarı, 21 Haziran tarihinde 10. kez düzenlendi. Fuar, sektör profesyonellerinin sektörün önde gelen üretici firmalarıyla buluşarak yenilikleri yakından takip etmelerine olanak sağladı.

Fuar süresince gerçekleşen etkinlik programı, sektörel iş birliklerini, ticari ortaklıkları, uluslararası anlaşmaları, en yeni ulaşım araçları ve son teknoloji ürünlerini, gelecek nesil sistemleri, başarı hikayelerini ve pazarlama stratejilerini ele aldı.

Eurasia Rail’in açılış töreni 21 Haziran 2023 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi. T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Abdulkadir Uraloğlu ve TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük başta olmak üzere devlet yetkilileri, ülke temsilcileri ve sektörün önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Fuar kapsamında, sektörü ileriye taşıyacak ve yeni iş bağlantılarının geliştirileceği konulara da odaklanıldı. Sürdürülebilirlik, Enerji, İnovasyon ve Global İş Birlikleri gibi konulara yer verilen fuarın konferans programı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, TCDD ve TCDD Taşımacılık tarafından desteklendi. 3 gün boyunca gerçekleştirilen konferanslarda, sektörün öncü kurum, kuruluş ve derneklerinden 50’den fazla uzman konuşmacı, 2000’den fazla sektör profesyoneliyle bir araya geldi.

Konferans programının açılış oturumu, 21 Haziran’da saat 13:30’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşti. TCDD iş birliğiyle düzenlenen “Demiryolu Sektöründe Çağı Yakalamak” panelinin ardından TCDD Taşımacılık iş birliğiyle “Türkiye Yüzyılında Uluslararası Lojistik” konulu panel düzenlendi.

Geleceğin ulaşım teknolojilerinden biri olan Hyperloop teknolojisi de fuar kapsamında detaylarıyla ele alındı. Hyperloop teknolojisinde, trenlerin havasız tünellerde, askılama yöntemleri ve farklı itki sistemleri kullanılarak raylara ve yere hiç temas etmeden hareket etmesi hedefleniyor. Fuar programında, Erciyas Holding iş birliğiyle gerçekleştirilen “İnsanlık Tarihinde Geliştirilen İlk Hyperloop Projesi: Veneto Hypertransfer” başlıklı oturumda Erciyas Holding CEO’su K. Emre Erciyas moderatörlük yaparak Hyperloop TT CEO’su Andrés de León’u ağırladı.

Eurasia Rail, 10. Kez Gerçekleşti: Demiryolu Sektöründe Yenilikler Paylaşıldı
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.