Ford Otosan, Mobilite ve Yazılım Alanında Girişimcilerle Buluştu

featured

Ford Otosan, “Drivevent” adıyla düzenlediği etkinliklerde geleceğin mobilite ve yazılım dünyasını şekillendirecek girişimcilerle bir araya geldi.

Ford Otosan’ın kurumsal risk sermayesi şirketi Driventure, otomotiv endüstrisi ve mobilite dünyasının geleceğini şekillendirecek girişimlere destek olma amacıyla kurulmuştur. Driventure, inovatif fikirleri destekleyerek otomotiv sektöründeki dönüşümde rol oynuyor ve Drivevent etkinlikleri aracılığıyla start-up’larla bir araya geliyor.

Ford Otosan, üretim tesislerini kapsayan üç farklı oturumda planlanan etkinliklerin ilkinde 7 Haziran 2023’te Gölcük’te, ikincisinde 8 Haziran’da Eskişehir’de ve sonuncusunda ise 20 Haziran’da İstanbul Sancaktepe Ar-Ge Merkezi’nde bir araya geldi. Etkinlikte Ford Otosan liderleri ve girişimciler arasında profesyonel bağlantılar kuruldu ve katılımcılar yeni teknolojiler, pazar değişimleri ve müşteri beklentileri gibi konular hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Ford Otosan Büyüme ve Akıllı Hareketlilik İş Alanı Lideri Canalp Gündoğdu, etkinlikler hakkında şu yorumu yaptı: “Ford Otosan’ın Driventure aracılığıyla inovasyonu benimseme kararlılığı, otomotiv endüstrisinin en ileri noktasında kalmaya olan bağlılığını gösteriyor. Drivevent etkinlikleri, vizyon sahibi girişimcilerle bir araya geldiğimiz, fikir alışverişinde bulunduğumuz ve bizi teknolojik ilerlemelerin öncüsü haline getiren çok değerli platformlar olarak ortaya çıktı. Bu etkinlikler, yerleşik şirketler ve yeni girişimler arasında köprü kurarak, farklı bakış açılarının bir araya geldiği bir ekosistemi teşvik ederek dönüştürücü bir değişim yaratmaya aday.”

Driventure Genel Müdürü İlknur İlkyaz Gül ise “Driventure tarafından teşvik edilen ekosistem, sektörde dönüşüm arayışımızda büyük önem taşıyor. Öncelikli hedefimiz, otomotiv ve mobilite sektöründe yenilikçiliği teşvik eden start-up’lardan oluşan başarılı bir topluluk oluşturmak. Ford Otosan’ın kilit isimleri ile girişimcileri bir araya getiren Drivevent bu noktada profesyonel bağlantılar kurmak için paha biçilmez bir platform sağladı. Bu etkinlikler aracılığıyla yeni teknolojilerin, pazar değişikliklerinin ve müşteri beklentilerinin birlikte keşfedildiği bir bilgi paylaşımı ortamını yaratıyoruz” dedi.

Driventure, Drivevent etkinliklerinin ardından Eylül ayında tüm Türkiye girişimcilik ekosistemini kucaklayacak kapsamlı bir etkinlik daha gerçekleştirmeyi planlıyor.

Yaratıcı Fikir ve Teknolojileri Destekleyen Driventure

2019 yılında Türkiye otomotiv ana sanayisinin ilk girişim sermayesi şirketi olarak kurulan Driventure, akıllı hareketlilik, elektrifikasyon, bağlantılı ve otonom araç teknolojileri, Endüstri 4.0, otomotivde müşteri deneyimi ve sürdürülebilirlik alanlarında, tohum veya erken aşama seviyesinde olan yenilikçi ve teknoloji tabanlı girişimleri destekliyor. Girişimcilik ekosistemini yakından takip ederek start-up havuzunu her geçen gün genişleten Driventure, 2022 yılında toplamda 571 start-up ile temas kurdu ve 16 start-up ile iş birliği gerçekleştirdi.

Driventure, Ford Otosan’ın yeni iş geliştirme anlamında çevikliğini artırmak ve kurum içi girişimciliği desteklemek amacıyla çalışmalarını yürütüyor. Aynı zamanda Ford Otosan’a stratejik rekabet avantajı sağlamayı, pazardan bilgi ve içgörü kazanmayı hedefliyor. Driventure tarafından desteklenen girişimler, Ford Otosan’ın köklü Ar-Ge organizasyonunun yanı sıra deneyim ve mühendislik yetkinliklerinden güç alabiliyor ve büyüme yolculuklarını hızlandırabiliyor.

Ford Otosan, Mobilite ve Yazılım Alanında Girişimcilerle Buluştu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.