Yalçın Şentürk: “Tüm Zamanların Rekorunu Kırdık: 2022’de Yaklaşık 60 Bin Treyler Ürettik”

featured

Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), sektörü bir araya getiren “Ağır Vasıta, Treyler Zirvesi”ni düzenledi. 15 Haziran 2023 tarihinde The Green Park Pendik Hotel’de gerçekleştirilen zirve, sıfır emisyon hedefine doğru treyler ve ağır vasıtaların yolculuğunu ele aldı.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, etkinlikte yaptığı konuşmada, Türk treyler sektörünün tarihi bir dönem yaşadığını vurgulayarak, “2022 yılında yaklaşık 60 bin treyler üreterek tüm zamanların rekorunu kırdık. Bu yıl da bu rakamı aşmayı hedefliyoruz. Kalitemizi, işçiliğimizi ve mühendislik becerilerimizi dünyaya daha fazla gösterme fırsatı elde edeceğiz.” şeklinde konuştu. Şentürk, bu başarıda en büyük güçlerinin tedarikçileri olduğunu belirterek, “Türkiye’de üretim yapan tüm markaları, yerli olarak görüyor ve Türkiye için çalıştığına inanıyoruz. Hepimiz aynı treylerdeyiz ve bu treylerlerin tekerlekleri daha fazla üretim ve ihracat için dönüyor.” dedi.

Yalçın Şentürk, “Treylerin yolu ‘yeşil bir yol’ olmalı” diyerek şunları söyledi: “Bu talepleri müşterilerimiz, kanunlar ve üzerinde yaşadığımız dünyamız bize söylüyor. ‘Yeşil mutabakat’ temasını zirvemize seçerek bu talepleri dikkate aldığımızı göstermek istedik. İnanıyorum ki bu zirve herkes için iyi fikirler ve iyi bir motivasyon kaynağı olacak.”

Yalçın Şentürk, deprem felaketinin ardından Türkiye olarak “Afet Treyleri”ni hayata geçirdiklerini belirterek, “Sorunları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak Ufuk kardeşimizin liderliğinde bu treyleri tasarladık. Bu gönüllülük esasına dayanan projeye katkı sağlayan Koluman, Özünlü, Saf Holland, Krone, Orthaus, BPW Kadesan, Nevpa, Yalçın Dorse, Schmitz Cargobull, Alkan Group, Seyit Usta, Efe, Özgül, RigaWood, FY Industry ve Scorpion firmalarına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Yalçın Şentürk: “Tüm Zamanların Rekorunu Kırdık: 2022’de Yaklaşık 60 Bin Treyler Ürettik”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.