1. Haberler
  2. Lojistik
  3. EvoLog Lojistik’ten İnovatif Anlaşma

EvoLog Lojistik’ten İnovatif Anlaşma

featured

Tüm Avrupayı kapsayan çalışma haritası ile dikkatle­ri üzerine toplamakta olan EvoLog, kaliteye ve zamana göstermiş olduğu önem ile sektör içerisinde farklı bir say­gınlık kazandı. EvoLog Lojis­tik Genel Müdür Yardımcısı Birol Çalışkan, taşımacılığı kendine görev olarak edinen EvoLog çalışmalarını müşteri odaklı sürdürmekte ve müşte­ri memnuniyetini her zaman için ön planda tuttuklarının altını çizdi.

Çalışkan, “Yaygın acente ağı, deneyimli kadrosu ve ka­lite standartlarına uygun öz­mal araç filosu ile başta İskan­dinav Ülkeleri olmak üzere, tüm Avrupa ve Balkan Ülke­leri ithalat ve ihracat yükle­melerinde komple ve parsiyel hizmet sağlayan EvoLog Lo­jistik, müşterilerine güvenilir hizmet ve zamanında teslimat ilkesi ile çalışıyor. Havayolu & Denizyolu Taşımacılığın­da faaliyetlerini hızla arttıran EvoLog karayolu taşımacılı­ğında; komple ihracat ve it­halat yükleme organizasyonu, düzenli grupaj ihracat ve itha­lat yükleme organizasyonu, gabari dışı taşımalar, transit taşımalar, askılı tekstil ürün­leri taşımaları ve kombine taşımalar alanlarında hizmet veriyor” dedi.

Özmal araç filosuna yatı­rımlarının devam ettiğini be­lirten Çalışkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İmzalamış olduğu yeni Drive -Over – Reader çö­züm anlaşması sayesinde öz­mal araç filosunun akaryakıt maaliyetlerini düşürüp, lastik ömür sürelerini iyileştirmeyi hedeflemiştir.

Drive Over Re­ader ekipmanı lastiklerin hava basıncı ve diş derinliklerini a­raçların kontrol noktasından durmasına gerek olmadan ve manuel herhangi bir ölçüm yapılmadan sensörler yardı­mıyla ölçen garaj içi bir yük­sek teknoloji çözümü olarak öne çıkıyor.Bu işbirliği EvoLog için, yıllık bazda akaryakıtta 3,15 milyon TL, yol yardımı ve arızalarda 1 milyon TL, las­tik maliyetinde 3,35 milyon TL ve lastik bakım maliyetin­de 616 bin TL olmak üzere toplamda yılda yaklaşık 7,6 milyon TL’lik bir tasarruf anlamına gelmektedir. Sü­rücüleri için daha güvenli sürüş olanağı sağlarken yakıt tüketimindeki düşüşe paralel olarak karbon salınımında yıllık yüzde 3 oranında düşüş hedefleyerek sürdürülebilir çevre için kendini geliştirme­ye devam edecektir. EvoLog Lojistik yüksek teknoloji içe­ren bu iş birliği ile çok büyük bir tasarrufa imza atarken ay­nı zamanda yeniye, yenilikle­re, inovasyona verdiği önemi vurgulamaktadır.”

EvoLog Lojistik’ten İnovatif Anlaşma

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.