1. Haberler
  2. Sigorta
  3. Falcons, Alman Lojistik Sigorta Devi Aktiv ile Büyüyecek

Falcons, Alman Lojistik Sigorta Devi Aktiv ile Büyüyecek

featured

Türkiye’nin en büyük sigorta acentelerinden Falcons Sigorta, Almanya’nın en büyük lojistik sektörü sigorta ve reasürans şirketlerinden olan Aktiv Assekuranz Sigorta ile birleşme kararı aldı.

Falcons Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Onuş, iş birliğine ilişkin değerlendirmesinde, Aktiv Asssekuranz’ın küresel çapta geniş bir ağa sahip olduğunu belirtti. CMR/FFL ve nakliyat sigortası alanında bir sigorta aracısı olan Aktiv Sigorta’nın, Türkiye’de daha önce verilmeyen teminatları da verdiğine dikkati çeken Onuş, “Bu iş birliği sonrası çok daha büyük bir teminat gücüyle hem daha çok sigortalıya ulaşıp poliçe adedini artıracak hem de çok daha büyük montanlı poliçeler üretebileceğiz. Müşterilerimize ise daha doğru primlerle daha kapsamlı teminatlar sunarak sektörlerinde rekabet avantajı sağlayacağız. Böylece özellikle lojistik sigortasında orta ve uzun vadede pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye Portföyü Falcons ile büyüyecek

Aktiv Assekuranz Sigorta Türkiye Genel Müdürü Ramazan Kurşun ise yapılan iş birliği ile operasyon hızının artacağını vurgulayarak, “Aktiv Assekuranz Sigorta Türkiye portföyü, bu iş birliğiyle daha da genişleyecek, böylece uluslararası taşımacılık alanında önemi giderek artan Türkiye pazarında, geniş kapsamlı ve sigortalıya prim avantajı sağlayacak olan poliçeler üretebileceğiz.” diye konuştu.

Falcons Sigorta’nın deneyimli personel kadrosu ile birleşimden doğacak güce de dikkati çeken Kurşun, bu birleşmenin Türkiye’ye verilen önemin ve bağlılığın bir kanıtı olduğunu dile getirdi.

Kurşun, Aktiv Assekuranz Sigorta’nın, Türkiye’de belirli branşlarda sadece Falcons Sigorta’ya özel ürünler sunacağını, bu ürünlerin kapsamının ise önümüzdeki süreçlerde belirleneceğini sözlerine ekledi.

Falcons, Alman Lojistik Sigorta Devi Aktiv ile Büyüyecek
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.