1. Haberler
  2. Aktüel
  3. DKV Mobility Akaryakıt Güvenliğini Garantiye Alıyor

DKV Mobility Akaryakıt Güvenliğini Garantiye Alıyor

featured

Avrupa’ya giden her 4 araçtan 3’ünde bulunan, 63 bin istasyonda ve 30 bin araç bakım tamir noktasında geçerli DKV Card gibi çeşitli mobilite hizmetleri sunan DKV Mobility, taşımacılık ve lojistik sektörüne sunduğu hizmetlerini genişletiyor. Araçlarında DKV LIVE veya Avrupa otoyolları ile önemli bağlantı noktalarında tek kutu ile geçiş çözümü sunan DKV Box Europe bulunan firmalar için de önemli haberler var.

DKV Mobility Türkiye Ülke Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, 2022 yılını değerlendirerek sunulan yeni hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. Sezer, bu senenin en çok üzerinde duracakları ve müşteriye büyük fayda sağlayacağına inandıkları DKV LIVE araç takip sistemi ve yakıt güvenliği konularına dair bilgiler aktardı.

SEKTÖRLE BİRLİKTE BÜYÜDÜK

Sezer, 2022 yılının uluslararası karayolu taşımacılık sektörü için iyi geçtiğini, kendilerinin de buna bağlı olarak gelişimlerini sürdürdüklerini ve pandemi dönemi dahil son 4 yıldır üst üste büyüdüklerini belirtiyor.

2023 yılının ilk 3 ayını sorduğumuz Sezer, “Müşterilerimizle konuştuğumuzda görüyoruz ki sektör yıla biraz durgun başladı. Avrupa’dan gelen siparişlerde azalma var. Otobanda iyiyiz ama bu faktörlerin de etkisiyle yatay seviyede gidiyoruz.” diyor.

dkv mobility akaryakit guvenligini garantiye aliyor 1

EN YÜKSEK ARTIŞ OTOYOLDA

DKV Mobility, 13 ülkede otoyol ödemelerinin yapıldığı DKV Box Europe ile önemli bir avantaja sahip ve bu da firmaya daha fazla müşteri olarak dönüyor. Sezer, son 5 yılda otoyolda büyük bir ivme yakaladıklarını söylüyor. Avrupa’da tek kutu ile geçiş çözümü sunan DKV Box Europe’un geçerli olduğu ülke sayısının artmaya devam ettiğini aktaran Sezer, bu yıl için de ilk olarak Slovakya’nın ağa katılacağı bilgisini veriyor.

YABANCI PLAKALI ARAÇLAR TÜRKİYE’DEN AKARYAKIT ALIYOR

Sezer, “Türkiye akaryakıt fiyatlarının Euro bazında Avrupa ülkelerinden daha ucuz olması nedeniyle nakliyeciler Avrupa yerine Türkiye’den alım yapmaya başladılar. Avusturya, Almanya ve Luxemburg’da dizele olan talebi azaltmak için ek vergiler de gelince Türkiye çok daha cazip hale geldi. Eskiden Türkiye’ye depoları dolu giren araçlar artık boş giriyorlar. Yabancı araçlar da Türkiye’den alım yapmaya başladı. DKV Mobility olarak Türkiye’de yabancı araçlara yaptığımız akaryakıt satışımızı artırdık” açıklamasını yapıyor.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ MÜŞTERİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Deniz Çokcoş Sezer’e çok sayıda müşterilerinin olduğu ve lojistik hareketliliğin yüksek olduğu deprem bölgesindeki durumu soruyoruz. Çok ağır kayıplar yaşayan müşterilerinin olduğunu, kendilerinin de büyük üzüntü içinde olduklarını anlatan Sezer, TIR’ların yollarda olmasından dolayı firmaların çok yüksek mal kaybı yaşamadığını ancak ofislerin ve iş yerlerinin çalışılamaz duruma geldiğini kaydediyor. Sezer, “Sürücülerin ve lojistik çalışanlarının doğal olarak ailelerine yardım etmeye çalışması nedeniyle işler yavaşladı. Firmaların büyük kısmı yakın illere kaydılar.” diyor.

DKV Mobility olarak o bölgedeki müşterilerinin ödeme bekleyen faturalarını mayıs ayına kadar dondurduklarını, ödeme kolaylıkları sağladıklarını söyleyen Sezer, Almanya’da bulunan DKV Mobility genel merkezinin afet bölgesindeki rehabilitasyon çalışmaları için bağışta bulunduğunu, yine 1900 çalışanı bulunan DKV Mobility’nin şirket genelinde bir bağış kampanyası başlattığını ve önemli miktarda bağış toplandığını ifade ediyor.

dkv mobility akaryakit guvenligini garantiye aliyor 2

ARAÇ TAKİP SİSTEMİ DKV LIVE İLE TÜM SÜREÇLER KONTROL ALTINDA

“Bu seneki önceliğimiz, en önemli ürünlerimizden birisi olan DKV LIVE araç takip ürünümüz” diyen Sezer, birçok firmanın bu hizmeti verdiğini ancak kartla entegre çalışan araç takip sisteminin sadece kendilerinde bulunduğunu söylüyor. Bunun en büyük avantajı da yakıt güvenliğinde görülüyor. “Araç istasyona gittiğinde araçla akaryakıt istasyonunun konumu uyuşmuyorsa kart otomatik olarak bloke ediliyor. Araç takip cihazı sayesinde hem depodaki yakıt düşmesini hem de dolumu takip edebiliyorsunuz” diyen Sezer, şöyle devam ediyor: “DKV LIVE ile; araç filonuzun tüm süreçlerini kontrol edebiliyorsunuz. Aracınızın nereden ne zaman yakıt aldığını tam zamanlı olarak görebiliyorsunuz. Aracınız nerede olduğunu, müşteriye ne zaman ulaşacağını GPS ile anlık olarak izleyebiliyorsunuz. Rota yönetimi özelliği ile rotayı belirleyip sürücüye bu rotayı mobil üzerinden gönderebiliyorsunuz.”

Sezer, DKV LIVE’ın bir diğer önemli özelliğinin de indirilen takograf verilerinin ve araç konum bilgisinin geriye dönük 12 ay boyunca online olarak saklanması olduğunun altını çiziyor.

dkv mobility akaryakit guvenligini garantiye aliyor 3

DKV LIVE CİHAZI OLMADAN DA ARAÇ TAKİP SİSTEMİNDEN YARARLANILABİLECEK

Sezer, araç takip sistemi özelliklerinden yararlanmak ve yakıt güvenliğini sağlamak için çok yakın bir zamanda DKV LIVE’ın araçlara monte edilmesi gerekmeyeceğini, 13 ülkede geçerli DKV Box Europe (otoyol ödeme kutusu) sahibi firmaların cihazdaki araç takip sistemi özelliğini devreye alarak bu hizmetten faydalanabildiklerini belirtiyor. Sezer, “Firmalar DKV LIVE ile araç takip teknolojisinden faydalanarak yakıt takibi ve güvenliğini sağlayabiliyor. Araç belirli bir noktaya girdiği zaman uyarı verilsin, seçili istasyona yaklaştığı zaman kartlar aktifleştirilsin gibi güvenliği artırıcı özellikler sayesinde çok önemli bir hizmet sağlıyor” şeklinde konuşuyor.

dkv mobility akaryakit guvenligini garantiye aliyor 4

MACARİSTAN DA MOBİL ÖDEMEYE DAHİL EDİLDİ

DKV Mobility’nin mobil ödeme uygulaması Macaristan’a kadar genişledi. Yeni ülkelerin eklenmesiyle ülke sayısı ve anlaşmalı istasyon sayısı artıyor. Merkezden kartın aktif edilebildiği bu sistem sayesinde akaryakıt alımlarının çok rahat şekilde yapıldığını belirten Sezer, “Filo müdürü mobil uygulama üzerinden kartı aktif edip dolum olduktan sonra kapatabiliyor. Bu da akaryakıt güvenliğini artıran bir özellik” diyor.

400 BİN ŞARJ NOKTASINI GEÇEN DKV MOBILITY’NİN AKLINDA TÜRKİYE VAR

DKV Mobility’nin büyük yatırımlar yaptığı ve en çok önem verdiği konuların başında elektrikli şarj istasyonları geliyor. 400 binin üzerinde şarj noktasına sahip DKV Mobility’nin henüz Türkiye’de kurulu bir istasyonu bulunmuyor. Sezer, “Projeler var, konuşuluyor, araştırmalar yapılıyor. Türkiye büyük bir pazar. Genel merkezimiz yakından ilgileniyor. Gelecekte bir gelişme olabilir” diyerek Türkiye pazarına olan ilgiye vurgu yapıyor.

ALTERNATİF YAKIT İSTASYONU SAYISI 20 BİNE ULAŞTI

DKV Mobility, elektro mobiliteye, çevrenin korunmasına ve sürdürülebilirliğe önem veren ve hedefler koyan bir firma. “2019 yılına oranla 2030 yılına vardığımızda tedarikçilerimizin karbon emisyonlarını yüzde 30 oranında düşürme hedefimiz” var diyen Sezer, DKV Mobility’nin çalışanlarına ve talep eden nakliyecilere “DKV Card Climate” verdiğini, bu kartı kullananların aldıkları yakıt üzerinden karbon desteği olarak belirli bir ücreti sürdürülebilirlik adına bağışladıklarını belirtiyor. Bu kartın amacının çevreci projelere destek sağlamak olduğunu söyleyen Sezer, “Bu kartı kullanarak çevreye salınan emisyonlar kompanse ediliyor ve bununla ilgili bir sertifika veriliyor” diyor. “LPG, LNG, CNG, HVO gibi alternatif yakıtlardaki istasyon sayımız 20 bine çıktı” diyerek alternatif yakıt şarj istasyonu sayısında zirvede yer aldıklarını söyleyen Sezer, 2030 yılı hedefleri doğrultusunda alternatif yakıtlar için müşterilerine destek olmaya devam edeceklerinin altını çiziyor.

DKV Mobility Akaryakıt Güvenliğini Garantiye Alıyor
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.