Getir, Fransa’daki Faaliyetlerini Sonlandırmaya Karar Verdiğini Duyurdu

featured

Fransa’daki hızlı teslimat sektörünün önde gelen isimlerinden Getir, ülkedeki hizmetlerini sonlandırma kararı aldığını açıkladı. Şirketin bu kararı, Fransa’da uygulanan yeni düzenlemeler nedeniyle aldığı iddia ediliyor.

Getir, Fransa’daki hizmetlerini sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Agence France-Presse (AFP) tarafından ortaya çıkan bilgilere göre, şirket Fransa’da iflas başvurusunda bulundu ve ekipmanlar ile araçların satışının gerçekleştirileceği belirtildi. Flink adlı şirket de aynı nedenlerle Haziran ayının başında Fransa’dan ayrılma kararı almıştı, bu durum Getir’in ezeli rakibi olarak biliniyor.

Son zamanlarda Fransa’da hızlı teslimat odaklı hizmetler, halk tarafından eleştirilmeye başlandı. Elektrikli scooter kullanımının Paris’te yasaklanması, bu tür araçların kullanımının yerel halkı rahatsız etmesine yol açtı. Benzer şekilde hızlı teslimat hizmetlerinde de bu tür araçların kullanılması, Fransa’da olumsuz bir algı oluşturdu ve şirketlerin işlerini zorlaştırdı.

Ayrıca Fransa hükümeti, Getir ve rakip şirketlerin hızlı teslimat için kullandığı yerleri bir depo olarak nitelendirmiş ve bu nedenle şehir merkezindeki bu yerlerin şehir dışına taşınması gündeme gelmişti.

CFDT sendika temsilcisi Johann Tchissambou, çalışanların ücretlerinin Eylül ayına kadar garanti altına alınmasını talep etti. Getir, Fransa’da şu anda 1.800 çalışana sahip ve bu çalışanların geleceği hakkında henüz bir yol haritası belirlenmedi.

Getir, Fransa’daki Faaliyetlerini Sonlandırmaya Karar Verdiğini Duyurdu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.