1. Haberler
  2. Depo & Antrepo
  3. Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği, İTO Seçimlerinde Sektörden Destek Bekliyor

Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği, İTO Seçimlerinde Sektörden Destek Bekliyor

featured

Kamu ve özel sektör nezdinde gerçekleştirilen girişimlerle sektörün sesini daha güçlü duyurabilmesi için çalışan GAİD’in yaklaşan İTO seçimlerine hazırlandığını söyleyen GAİD Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Değirmenci, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

gumruklu antrepo isletmecileri dernegi ito secimlerinde sektorden destek bekliyor cavit degirmenci“Gümrüklü antrepo alanında kurulan ilk sivil toplum kuruluşuyuz. GAİD olarak kuruluşumuzdan bu yana geçen iki yılda sektörümüzün gelişimi ve daha rekabetçi olabilmesi adına çok yoğun çalıştık. Şimdi bu çalışmalarımızı daha ileriye taşımak adına üst sivil toplum kuruluşları içerisinde olmayı ve birlikte hareketle hem ülkemize hem de sektörümüze katkı sağlamayı amaçlıyoruz.
Bu noktada ilk adımımız, bağlı bulunduğumuz Odalar ve TOBB meclislerinde olmak.
Yaklaşan Oda seçimleri dolayısıyla İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde, 75 No’lu Kargo, Posta ve Depolama Meslek Komitesinde sektörümüzü temsil edebilmek adına seçimlere katılacağız. Tüm üyelerimiz ve bu sektörde hizmet veren dostlarımızın desteği sektörümüz için çok önemli.”

İstanbul Ticaret Odası, 640 bini aşkın üyesiyle dünyanın en büyük ve köklü ticaret odalarından biri konumunda.

GAİD HAKKINDA:

Gümrüklü antrepo işletmecilerini tek çatı altında toplayan Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği (GAİD), 27 Temmuz 2020’de faaliyetlerine başladı. GAİD, çözüm odaklı yaklaşımı ile tüm paydaşlara destek olarak dış ticarete katma değer sağlamak amacı ile yola çıktı.
Dernek, kamunun yaptığı sektörel faaliyetlerde kurumlarla birlikte hareket ederek şeffaf, güvenilir ve sürdürülebilir çalışmalar yapacak. Kamu- özel sektör iş birliğinde öncü sektör örgütü olmayı hedefleyen GAİD; lojistiğin bir parçası olan gümrükleme ve depolama işlemlerinin gerçekleştirildiği gümrüklü antrepo sektörünün sesini daha yüksek duyurabilmesi ve alınan kararlarda söz sahibi olunabilmesi için çalışmalar yürütecek.

Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği, İTO Seçimlerinde Sektörden Destek Bekliyor
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.