“Hollanda’da İlk Elektrikli EcoCombi Kamyon Yola Çıkıyor”

featured

Vlot Logistics, Hollanda’daki filosuna tamamen elektrikli DAF CF Electric EcoCombi kamyonunu ekleyen ilk şirket oldu.

Elektrik tahrikli DAF CF Electric kamyon kombinasyonu, tekerlekli kriko ve yarı römorka sahip olup 23 tonluk/metrelik bir vinçle donatılmıştır. Ayrıca, HIAB kanca kolunu da elektrikle çalışan bir şekilde bulundurmaktadır.

Vlot Logistics, inovasyon ve “sıfır emisyonlu” kamyonların kullanımı konusunda öncü olmayı hedeflemektedir. Şirketin mevcut filosunda, toplam uzunluğu 25,25 metre olan DAF CF Electric EcoCombi kamyonu da dahil olmak üzere 10 elektrikli kamyon bulunmaktadır. Vlot Logistics Genel Müdürü ve Şirket Sahibi Rokus Vlot, “Bu kombinasyonu konteyner taşımacılığı için kullanıyoruz. EcoCombi ile 20 metrelik üç konteyneri aynı anda taşıyabiliyoruz ve bu, seyahat sayısını sınırlamada yardımcı oluyor. Hem iklim hem de trafik sıkışıklığı açısından avantajlı bir durum.” şeklinde açıklama yaptı.

“Elektrikli Taşımacılık DNA’mızın Bir Parçası”

Rokus Vlot, “Elektrikli taşımacılık operasyonlarımızın tamamen entegre bir parçası haline geldi. Sürücülerimiz araçları kullanmaya alıştı. Programlarımızı kamyonların 200 ila 250 kilometre menzilini en iyi şekilde kullanacak şekilde ayarladık ve kamyonların akülerini ne zaman tam olarak şarj etmeleri gerektiğini biliyoruz.” dedi.

Vlot Logistics, Rotterdam’da DAF CF Electric’in batarya takımını bir saat içinde %80’e kadar şarj edebilen kendi yüksek güçlü 300 kW DC şarj istasyonuna sahiptir. Şirketin tesislerindeki güneş panellerinden gelen enerji çoğunlukla şarj istasyonuna sağlanmaktadır. Rokus Vlot, bu durumu “mükemmel bir döngü” olarak nitelendirdi.

“Hollanda’da İlk Elektrikli EcoCombi Kamyon Yola Çıkıyor”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.