Horoz Lojistik, Yüzde 100 Otomasyon Sistemli Deposunu Açtı

featured

Koronavirüs salgınıyla birlikte hem Türkiye’de hem de dünyada online alışverişe ilgi önemli ölçüde arttı. Ticaret Bakanlığı 2021 yılıyla ilgili e-ticaret raporu yayınladı. Rapora göre Türkiye’nin e-ticaret hacmi bir önceki seneye göre yüzde 69 seviyesinde arttı. Artan bu ilgiye cevap verebilmek için yeni bir yatırıma imza atan Horoz Lojistik, yüzde 100 tam otomasyona sahip olan e-deposunu kullanıma açtı. Horoz Lojistik bu yatırımla e-ticaret sevkiyatlarındaki yükselişleri karşılamayı ve stok doğruluğu ve hatasız sevkiyat alanlarında kullanmayı planlıyor.

50 BİN SİPARİŞ VERİMLİ ŞEKİLDE YÖNETİLİYOR

Horoz Lojistik’in geliştirdiği bu yapı sayesinde günde 50 bin sipariş verimli bir şekilde yönetilebiliyor. Bu kapasite sayesinde ürün stoklarının takibi yapılabiliyor, alternatif kargo seçenekleri sunulabiliyor, kalite kontrol hizmetleri yürütülüyor ve e-ticaret aktiviteleri kolaylaştırılıyor.

E-TİCARETE ÖZEL AKILLI DEPO SİSTEMİ

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, “E-ticaret alanında faaliyet gösteren müşterilerimiz birden fazla kanalda satış yapıyorlar. Firmaların sevkiyat ve stok takiplerini kolayca yapabilmeleri için bir platform hazırladık. Son dönemde online alışverişe olan ilgiden dolayı artan taleplere cevap vermeyi hedefliyoruz. E-depo sistemi ile yoğun alışverişlerin yapıldığı popüler dönemlerde verimli bir şekilde yönetim yapılabiliyor. Tekli ürün siparişlerde günlük kapasite 250 bine ulaşabiliyor. Tam otomasyon sistemi sayesinde siparişleri ayrıştıran, kişiye özel paketleme sistemlerine sahip olan ve ihtiyaca uygun şekilde cevap veren sistem; aynı gün mal kabulde yüzde 99.5, aynı gün sevkiyatta yüzde 99.8, hatasız sevkiyatta yüzde 99.9 ve stok doğruluğunda yüzde 99.8 oranında verimlilik sağlayarak en başarılı sistem olduğunu kanıtladı” dedi.

Horoz Lojistik, Yüzde 100 Otomasyon Sistemli Deposunu Açtı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.