1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Maersk, SAP Çözümleriyle Stratejik Dönüşümünü Hızlandırıyor: İşte Detaylar

Maersk, SAP Çözümleriyle Stratejik Dönüşümünü Hızlandırıyor: İşte Detaylar

featured

Dünyanın en büyük konteyner nakliye şirketi Maersk, SAP teknolojilerini kullanarak stratejik bir dönüşüm geçirdiğini duyurdu. Maersk, SAP Business Technology Platform’u kullanarak iş süreçlerini otomatikleştirmek, verimliliği artırmak ve uçtan uca tedarik zinciri sağlayıcısına dönüşmek için önemli adımlar attı.

SAP tarafından düzenlenen SAP Sapphire etkinliğinde, küresel başarı hikayeleri paylaşılan ve stratejik iş modellerini dönüştüren şirketler arasında Maersk de yer aldı. Maersk, SAP teknolojileriyle konteyner nakliye işinden daha geniş bir perspektife geçerek hava, kara taşımacılığı, depolama, dağıtım ve tedarik zinciri yönetimi gibi farklı alanlarda faaliyet göstermeyi hedefliyor.

Maersk Technology Mühendislik Direktörü Tapan Dash, “Maersk, uçtan uca bir tedarik zinciri sağlayıcısına dönüşme yolunda ilerliyor. Bu süreçte platform tabanlı bir model kullanıyoruz ve farklı dijital platformlarla müşterilere, tedarikçilere ve çalışanlara değer sağlıyoruz. SAP Business Technology Platform, veri ve analitik, yapay zeka, uygulama geliştirme, otomasyon ve entegrasyon gibi birçok özelliği tek bir ortamda sunarak stratejimizi hızlandırmamıza yardımcı oluyor” dedi.

Maersk’in SAP S/4HANA Cloud ERP çözümünü uygulama yolunda ilerlediğini belirten Dash, SAP Business Technology Platform’un işin kalbinde yer aldığını vurguladı. Bu platform sayesinde, müşteri kredi yönetimi, satıcı hesap mutabakatı, hazine garantileri, kargo teslimi, planlama ve analiz gibi alanlarda uygulamalar geliştirildi ve tedarik zinciri hizmetleri sunuldu.

Dash, teknolojinin Maersk için önemli bir rol oynadığını ve iş süreçlerini daha çevik hale getirerek müşterilere, tedarikçilere ve çalışanlara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçladıklarını belirtti. Maersk, SAP teknolojileriyle sağladığı dönüşümle büyümeye ve genişlemeye devam etmeyi hedefliyor.

Maersk, SAP Çözümleriyle Stratejik Dönüşümünü Hızlandırıyor: İşte Detaylar
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.