Türkiye’de Akaryakıt Satışlarında Lider: Petrol Ofisi

featured

Petrol Ofisi, yurt içi akaryakıt satışlarında 2022 yılını %22,43 pazar payıyla tamamlayarak geçen yılki liderliğini bir kez daha korudu. Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu, “Gururla sürdürdüğümüz bir yılı daha geride bıraktık” dedi.

Petrol Ofisi Grubu, Yurt İçi Satışlarda Güçlü Performans Sergiledi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yayımlanan “Petrol Piyasası 2022 Yılı Sektör Raporu”na göre, Petrol Ofisi Grubu 2022 yılında 6,6 milyon tonluk yurt içi satış miktarıyla hem satışlarını artırdı hem de pazar payını %22,43’e yükseltti.

Petrol Ofisi Grubu CEO’su Mehmet Abbasoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Akaryakıttaki liderliğimizi gururla sürdürdüğümüz bir yılı daha geride bıraktık. Mart ayında PETDER tarafından madeni yağlar ve toplam kimyasallar pazarındaki liderliğimiz 13. kez teyit edilmişti. Petrol Ofisi Grubu olarak sektöre öncülük edecek hizmetler ve teknolojiler üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Petrol Ofisi Grubu, Enerjide Dönüşümün Öncüsü Olmaya Devam Ediyor

Abbasoğlu, enerji sektörünün global konjonktürüne de değinerek, “Küresel enerji piyasaları her şeyi aynı anda istiyor. Petrole olan talep günde 2 milyon varile ulaşarak rekor seviyelere yükseldi. Yenilenebilir enerjide ise yıl sonuna kadar beklenen 400 gigabaytlık kapasite artışıyla yeni bir rekora ulaşılacak. Ayrıca, elektrikli araçlarda 2023 sonuna kadar en az %35’lik bir artış bekleniyor. Bu dinamiklerin ülkemizdeki etkileriyle ilgili önemli sorumluluklarımız bulunuyor. Hava, deniz ve karada, konvansiyonel, geçişsel ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına odaklanarak bütüncül ve yenilikçi çalışmalarımızı derinleştiriyoruz. Türkiye’nin enerji altyapısındaki liderliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’de Akaryakıt Satışlarında Lider: Petrol Ofisi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.