Mercedes-Benz Tech Türkiye’ye Yeni Direktör Atandı

featured

Mercedes-Benz Tech Türkiye, yönetim kadrosunda önemli bir değişiklik yaşadı. Yeni direktörleri olarak Jochen Wandel görevlendirildi. Wandel liderliğindeki Mercedes-Benz Tech Türkiye, dünya çapında bir teknoloji merkezi olan Home of Tech’e daha fazla entegre olmanın yanı sıra yazılım geliştirme alanında da büyümeyi hedefliyor.

Mercedes-Benz Otomotiv’in çatısı altında faaliyet gösteren ve Mercedes-Benz Group AG’nin 40’tan fazla ülkesindeki lokasyonlara teknoloji çözümleri sunan Mercedes-Benz Tech Türkiye’nin başına Jochen Wandel getirildi. Wandel, görevi devraldığı Özlem Vidin Engindeniz’in ise Mercedes-Benz bünyesinde Almanya’da kariyerine devam edeceği bildirildi.

Jochen Wandel, Mercedes-Benz Tech Türkiye Direktörü olarak atandı. Öncesinde Ulm merkezli Mercedes-Benz Tech Innovation’da Dijital Değer Platformları Kıdemli Müdürü olarak görev yapan Wandel, bu yeni rolünde Mercedes-Benz’in stratejik iş ortaklarından biri ve inovasyon merkezi olarak dijital ürünler ve yazılım çözümleri geliştirmeye odaklanacak.

Bilgisayar Bilimleri alanında Ulm Üniversitesi’nden mezun olan Jochen Wandel, 2001 yılında Mercedes-Benz Tech Innovation (o zamanki adıyla Daimler TSS) şirketinde kariyerine başladı. Yazılım uzmanı, proje müdürü ve takım lideri olarak çeşitli rollerde yer alarak yazılım sistemleri geliştirme alanında çalışmalar yaptı. 2016 yılında Mercedes-Benz Tech Innovation birimindeki Operasyon ve Altyapı departmanını yöneterek yaklaşık 150 çalışana liderlik etti ve bulut ve FOSS sistemleri odaklı projeler üzerinde çalıştı.

Mercedes-Benz Tech Türkiye’ye Yeni Direktör Atandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.