1. Haberler
  2. Görev Değişiklikleri
  3. Mercedes-Benz Trucks Ürün Mühendisliği’ne Yeni Başkan Atandı: Dr. Rainer Müller-Finkeldei

Mercedes-Benz Trucks Ürün Mühendisliği’ne Yeni Başkan Atandı: Dr. Rainer Müller-Finkeldei

featured

Mercedes-Benz Trucks’ta önemli bir görev değişikliği yaşandı. Dr. Rainer Müller-Finkeldei (53), Mayıs 2023 itibarıyla Mercedes-Benz Trucks Ürün Mühendisliği sorumluluğunu devraldı. Yeni görevinde Almanya, Brezilya ve Türkiye’deki Mercedes-Benz Trucks mühendislik birimlerini yönetecek. Dr. Müller-Finkeldei, Nisan 2023’te emekliye ayrılan Prof. Dr. Uwe Baake’in (59) yerini aldı.

Rainer Müller-Finkeldei, Würzburg Üniversitesi ve ABD’deki Texas Üniversitesi’nde yüksek lisans derecesini tamamladıktan sonra 1995 yılında Daimler Grubu’na katıldı. Daimler-Benz AG’deki Araştırma ve Geliştirme bölümünde Geliştirme Mühendisi olarak profesyonel kariyerine başlayan Müller-Finkeldei, daha sonra binek araç ve van işinde çeşitli Araştırma ve Geliştirme pozisyonlarında görev aldı. 2004 yılında kamyon bölümüne geçiş yaparak Kamyon Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı’nın Yönetici Asistanı oldu. Daha sonra Ürün Geliştirme alanında Daimler Grubu içinde çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev aldı. 2010 yılında Mercedes-Benz Trucks Mekatronik Direktörü olarak atanmadan önce Nisan 2020’de Daimler Truck Kuzey Amerika’da Ürün Mühendisliği ve Teknoloji Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Mercedes-Benz Trucks CEO’su Karin Rådström, atama hakkında şunları söyledi: “Rainer Müller-Finkeldei, müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlayan uluslararası deneyime sahip harika bir mühendis ve aynı zamanda mükemmel bir lider. Sürdürülebilir taşımacılıkta öncülük edecek doğru ürünlerin geliştirilmesinde hayati bir rol oynayacağına inanıyorum. Rainer’ı Mercedes-Benz Trucks ekibimize katmaktan büyük mutluluk duyuyorum ve yeni sorumluluğunda başarılar diliyorum.”

Mercedes-Benz Trucks Ürün Mühendisliği’ne Yeni Başkan Atandı: Dr. Rainer Müller-Finkeldei

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.