Mercedes-Benz Türk, ‘Cyber Security for OT 2023’ Konferansında Ödül Kazandı

featured

Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası, siber güvenlik alanındaki başarılı çalışmalarıyla ‘Cyber Security for OT 2023’ konferansında ödül aldı.

Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası, Daimler Buses tarafından düzenlenen ‘Cyber Security for OT 2023’ konferansında siber güvenlik konusunu ele aldı. Mercedes-Benz ve Setra markalarıyla dünya çapında önde gelen otobüs üreticilerinden biri olan Daimler Buses, etkinlikte siber güvenliğin önemine vurgu yaptı. Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası, siber güvenlik konusundaki başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiriyor ve bu konferansta da ‘2023 Cyber Security’ ödülünü kazandı.

Etkinlikte verilen ‘2023 Cyber Security’ ödülü, Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası ekibini temsil eden İBGS Vekili Aydın Çil’e EvoBus EU BISO (İşletme Bilgi Güvenliği Sorumlusu) Melanie Bystrek tarafından takdim edildi. Daimler Buses, bireysel kullanıcılar ve şirketler için giderek daha önemli hale gelen siber güvenlik konusunu zirve kapsamında ele aldı. Neu-Ulm, Mannheim, Ligny, Samano ve Holysov’daki otobüs üretim tesislerinden Operasyonel Teknolojiler (OT) güvenliği uzmanları, 28-29 Mart 2023 tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenen ‘Cyber Security for OT 2023’ etkinliğine katıldı. Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası ise siber güvenlik alanındaki başarılı çalışmalarıyla ödüllendirildi ve Üretim Mühendisliği Bölümü’nden Aydın Çil, Mahmut Güleryüz, ITB ve ITI ekiplerinden Özgür Karakış ve Alp Can Akar tarafından temsil edildi.

mercedes benz turk cyber security for ot 2023 konferansinda odul kazandi 1

Siber güvenliğin önemi vurgulandı

Zirvenin açılış konuşmasında Adli ve İstihbari Analist Mark T. Hoffmann, siber güvenliğin önemini ve bilgisayar korsanlarının psikolojisini açıkladı. Daha sonra Daimler Buses OT Güvenliği Ekibi’nden Mehmet Uslu, Jonathan Marin-Franco ve Özlem Gül, tesisler için siber güvenliğin önemini anlattı. Katılımcılar daha sonra BISO, ISA/A ve İBGS kadrolarının görevlerini tartıştı ve sonuç sunumlarını gerçekleştirdi. İlk gün, Raymond Chow, Tim Gütthof ve Acurity ile Ginkgo firmalarının sunumlarıyla tamamlandı, Mercedes-Benz Türk ekibi ise ‘Hack Attack’ yarışmasında başarılı oldu.

Zirvenin ikinci gününde, katılımcılar bir bilgisayar korsanının izini sürdü ve ‘Hack Attack’ yarışmasına katılarak şifreleri çözmeye çalıştı. Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası ekibi, en erken şifreleri çözen ekip olarak öne çıktı. Zirvenin son bölümünde, Daimler Buses Dijital Dönüşüm Ofisi’nin OT Güvenliği süreçleri sorumlusu Jonathan Marin-Franco, Mercedes-Benz Türk ekibinin OT Güvenliği alanındaki çalışmalarını övgüyle anlattı. ‘Cyber Security for OT 2023’ konferansının sonuç değerlendirmesinde, OT güvenliğinin üretim devamlılığı için önemine vurgu yapılırken, kalıcı bir iş süreci haline getirilmesi gerektiği vurgulandı.

Mercedes-Benz Türk, ‘Cyber Security for OT 2023’ Konferansında Ödül Kazandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.