1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Mercedes-Benz Türk Yöneticileri, Kadınlara Mentorluk Eğitimi Verdi

Mercedes-Benz Türk Yöneticileri, Kadınlara Mentorluk Eğitimi Verdi

featured

Mercedes-Benz Türk, “Mühendisliğin Yıldızları” programı kapsamında eğitim gören öğrencilere yönelik mentorluk eğitimi sunarak şirket yöneticilerini bir araya getirdi.

Türkiye ekonomisine uzun yıllardır katkı sağlayan Mercedes-Benz Türk, gelecek nesillerin güçlenmesi için eğitim ve fırsat eşitliği odaklı burs ve gelişim programlarıyla dikkat çekiyor. Bu kapsamda Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ile iş birliği içinde yürütülen “Mühendisliğin Yıldızları” programı, Türkiye’nin dört bir yanından gelen kadın öğrencilere destek olmak amacıyla başlatıldı. Bu yıl ilk mezunlarını verecek olan “Mühendisliğin Yıldızları” programı çerçevesinde eğitim gören öğrenciler, mentorları olan şirket yöneticileriyle bir araya gelme fırsatı buldu.

Mercedes-Benz Türk yöneticileri, gönüllü olarak mentorluk yaparak bu özel buluşmada bilgi, deneyim ve tavsiyelerini geleceğin kadın mühendislerine aktardı. Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar, Endüstri, Makine ve Elektrik-Elektronik gibi mühendislik bölümlerinde okuyan öğrenciler, “Mühendisliğin Yıldızları” programı süresince Mercedes-Benz Türk yöneticilerinden mentorluk alma imkanına sahip olacaklar. Öğrenciler, mezuniyet yolunda ilerlerken bu program sayesinde kendilerini desteklenmiş hissettiklerini ifade ettiler ve Mercedes-Benz Türk bünyesinde CEO ofisi dahil birçok departmanda staj yapma fırsatı elde ettiler. Ayrıca, uzmanlık ve kişisel gelişim alanında çeşitli eğitimler alma fırsatı yakaladılar ve şirketin sponsor olduğu kültürel ve sanatsal etkinliklere katıldılar.

“Mühendisliğin Yıldızları” Programı İlk Mezunlarını Verecek!

Mercedes-Benz Türk, 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ile başlattığı “Mühendisliğin Yıldızları” programıyla ihtiyaç sahibi, başarılı ve mühendislik okuyan kadın öğrencilere destek olmayı hedefliyor. Bu program kapsamında öğrencilere burs ve gelişimleri için destek sağlanıyor. Programdaki öğrenciler, staj süreleri boyunca şirket çalışanlarına verilen uzmanlık eğitimlerinden faydalanma imkanı buluyor. Aynı zamanda kişisel gelişim eğitimleri ve şirketin kültür-sanat etkinliklerine katılma fırsatı elde ediyorlar. Öğrenciler, burs şartlarını sağladıkları takdirde hazırlıktan mezuniyete kadar programa dahil olma imkanına sahiptir. Program kapsamında, 2. sınıf sonunda yaz stajı ve son sınıfta uzun dönem staj yapabilme imkanı sunulmaktadır. Ayrıca, Erasmus programına katılmak isteyen öğrencilere de destek sağlanmaktadır. “Mühendisliğin Yıldızları” programıyla birlikte Mercedes-Benz Türk, kadın mühendis istihdamını artırma hedefini çeşitlilik programı çerçevesinde gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Mercedes-Benz Türk Yöneticileri, Kadınlara Mentorluk Eğitimi Verdi
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.