MG, Avrupa’da Elektrikli Araç Pazarında Beşinci Sırada Yer Alıyor

featured

MG, elektrikli otomobil pazarında yenilikçi yaklaşımı ve geniş model seçeneği ile dikkat çekerek satışlarını artırmaya devam ediyor.

MG, Batı Avrupa’da gerçekleştirdiği 26,400 adet elektrikli otomobil satışı ile pazar payında %4.9’luk bir pay elde ederek ilk beş marka arasında yerini sağlamlaştırdı. Bu başarıda, MG4 modeli önemli bir rol oynadı. Hızla büyüyen elektrikli otomobil pazarının önde gelen oyuncularından biri haline gelen MG4, İngiltere’de en çok satılan ikinci elektrikli model oldu. Türkiye’de ise Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen MG4, ilk ayında Türkiye’nin en çok satılan üçüncü elektrikli otomobili oldu.

MG, İngiltere’nin köklü otomobil markalarından biri olarak elektrikli mobilite konusunda liderlik ediyor. Avrupa pazarında başarısını sürdüren MG, 2023 yılının ilk çeyreğinde İngiltere’de en çok satılan ikinci elektrikli otomobil markası oldu ve Batı Avrupa elektrikli otomobil pazarında en çok satan beşinci marka unvanını elde etti.

Yayınlanan rapora göre, MG’nin elektrikli modelleri sadece dört ay içinde Batı Avrupa’da 26,400 adet satış gerçekleştirdi ve markanın pazar payı %4.9 oldu. MG4 modelinin hızlı başarısı bu sonuçlarda önemli bir etkiye sahip oldu. Arkadan itişli MG4, yenilikçi platformu ve yüksek performansıyla dikkat çekiyor. Ayrıca, Euro NCAP tarafından 5 yıldızlı güvenlik derecesi alan MG4, geniş iç mekanıyla da kullanıcıların beğenisini kazandı.

MG4 Electric Modeli Türkiye’de Büyük Başarı Yakaladı

Doğan Holding’e bağlı Doğan Trend Otomotiv tarafından Türkiye’de temsil edilen MG, 2022 yılına göre satışlarını 3.5 katına çıkararak Türkiye’deki İngiliz otomobil markaları arasında liderlik koltuğunu elde etti. MG, 2023 yılının ilk beş ayında ise toplam satışlarını %74 artırarak büyümesini sürdürdü. Elektrikli otomobil segmentinde yüksek satış başarısı yakalayan MG, ZS EV ve MG4 Electric gibi yeni modelleriyle dikkat çekiyor. MG, haziran ayına giriş yaparken elektrikli otomobil satışlarında en yüksek beşinci marka olarak yer alıyor.

MG, Avrupa’da Elektrikli Araç Pazarında Beşinci Sırada Yer Alıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.