1. Haberler
  2. Lojistik
  3. OSB’lere Hava Kargoda Yüzde 15 İndirim

OSB’lere Hava Kargoda Yüzde 15 İndirim

featured

OSBÜK ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan “İndirimli İç Hat Hava Yolu Kargo Taşımacılığı Hizmeti İş Birliği Protokolü”nün tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantının açılışında konuşan OSBÜK Başkan Yardımcısı Bekir Sütcü, Organize Sanayi Bölgelerinin Türkiye’nin üretimine, ihracat ve istihdamına önemli katkılar verdiğinin altını çizdi. Lojistik sektörünün öneminin pandemi ve Kahramanmaraş merkezli depremler gibi büyük afetlerde daha iyi anlaşıldığını aktaran Sütcü, hava yolu taşımacılığının hız yönünden her zaman avantajını koruduğunu anlattı. Hız avantajının özellikle sanayiciler açısından çok kritik olduğuna dikkati çeken Sütcü, OSBÜK ile Türk Hava Yollarının kargo taşımacılığında imzaladığı protokolle ilgili şunları söyledi: “İş birliğimiz başlangıçta 3 ayı kapsayacak biçimde kurgulandı. Bu kapsamda daha önce Turkish Cargo ile kargo taşımamış şirketlerimize 5 Temmuz 2023 tarihine kadar yurt içine yapılacak taşımalarda liste fiyatları üzerinden yüzde 15 indirim uygulanacak. Bu önemli fırsatın OSB’lerimiz ve sanayicileri tarafından değerlendirileceğine inanarak, OSB’lerimiz ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunacak bu iş birliği için Turkish Cargo’ya teşekkür ediyorum.”

osblere hava kargoda yuzde 15 indirim 1

OSBÜK-THY iş birliği farklı alanlarda da yapılabilir

Türk Hava Yolları Türkiye Kargo Satış Başkan Yardımcısı Ahmet Kaya ise, OSBÜK ile imzalanan iş birliği protokolünün bir başlangıç olduğunu söyledi. İlerleyen dönemlerde bu iş birliğinin farklı alanlarda da yapılabileceğini ifade eden Kaya, “Türk Hava Yollarına ait 400’den fazla uçaklık filo ile faaliyetimizi yürütüyoruz ve 125’ten fazla ülke ile 350’den fazla destinasyona hava kargo hizmeti sağlıyoruz. Turkish Cargo 2022 yılında toplam 1.7 milyon ton kargo taşıması gerçekleştirerek Avrupa’da birinci, dünyada ise beşinci sırada yerini aldı” dedi. İhracatçıya ve dış ticarete önemli katkılar sağladıklarını söyleyen Kaya, OSBÜK ve OSB’lerle yurt içi hava kargo taşımacılığında daha fazla nitelikli işlerin yapılabileceğini vurguladı.

İş birliği protokolü hakkında bilgiler veren Türk Hava Yolları Kargo İç Hat Satış Şefi Sayın Murat Domaç da, Turkish Cargo’nun günde 50-60 ton kargo taşıdığını ve hedeflerinin OSB’lerdeki işletmeler olduğunu anlattı. OSB’lerdeki firmalara hava kargo taşımacılığını tanıtmak istediklerini ifade eden Domaç, bu firmalarla önce iç hat hava yolu kargo taşımacılığı daha sonra yurt dışı ihracatta iş birliği yapmak istediklerini dile getirdi.

Protokol kapsamındaki soruların cevaplandırılması ile toplantı devam etti.

OSB’lere Hava Kargoda Yüzde 15 İndirim
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.