Otogaz (LPG) Fiyatlarına Pompaya Yansıyan Zam Geldi

featured

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan değişimlerin ardından yani bir zam daha geldi. Buna göre Otogaz (LPG) fiyatlarında önemli bir artış yaşandı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’na (EPGİS) yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Otogaz (LPG) fiyatlarına yeni bir zam geldi. Açıklamada “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 04/02/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Otogazda 40 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur. ifadelerine yer verildi.

PG’nin litre fiyatına gelen 40 kuruş zamdan sonra LPG’nin litre fiyatı da Ankara’da ortalama 9,09 liradan 9,49 liraya, İstanbul’da ortalama 9,05 liradan 9,45 liraya ve İzmir’de 8,93 liradan 9,33 liradan işlem görecek.

Akaryakıt pompa fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler göz önüne alınarak anlık olarak değişebiliyor. Son günlerde yaşanan artış ve inişlerin kaynığını da bu olarak gösterebiliriz. Yapılan hesaplamalar sonucu elde edilen fiyatlar, şehir, dağıtıcı kurum ve serbest rekabet gibi başlıklar nedeni ile değişiklik gösterebiliyor.

Otogaz (LPG) Fiyatlarına Pompaya Yansıyan Zam Geldi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.