1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Petlas’ın Yeni Nesil Lastikleri ile SUV’lar Daha Güçlü

Petlas’ın Yeni Nesil Lastikleri ile SUV’lar Daha Güçlü

featured

Kuru ve ıslak zeminlerde yol tutuşunu arttırmak için tasarlanan SUVMASTER; yeni nesil kauçuk teknolojileri ve V şeklindeki desen tasarımı sayesinde karlı zeminlerde yüksek viraj ve fren performansı sağlıyor. Petlas’ın 4 mevsim güvenli sürüş deneyimi sunan yeni nesil lastiği, yüksek çekiş gücüyle de fark yaratıyor.

Türkiye lastik sektöründe birçok ilkin öncüsü olan ve uluslararası pazarlarda şu ana kadar 118 ülkede satışı gerçekleşen Petlas markası, dört mevsim boyunca her tür yol koşulunda emniyet ve yüksek performanstan ödün vermeden seyahat etmek isteyen sürücüler için yeni nesil bir lastik tasarladı. Türkiye’de PETLAS bünyesinde geliştirilen ve Finlandiya’da başarılı kış test sonuçları alan SUVMASTER, yeni nesil kauçuk teknolojilerini bir araya getirerek ıslak, kuru ve karlı zeminlerde üstün performans sağlıyor.

Etkin yol tutuşu ile yüksek fren performansı bir arada

Özellikle kışların çok sert geçmediği bölgelerde, tüm sene boyunca, her türlü hava ve yol koşulunda kullanılmak üzere tasarlanmış olan 3PMSF (Üç Tepeli Kar Tanesi) işareti taşıyan yeni nesil 4 mevsim lastiklerle, Petlas sürücülere konfor ve güvenliği bir arada sunuyor.

SUV araçlar için özel olarak geliştirilen hem kış hem de yaz aylarında etkin yol tutuş, fren ve viraj performansı sergileyen SUVMASTER, V şeklindeki sırt desenleri ve derin olukları sayesinde sulu karın ve suyun etkili bir şekilde atılmasını sağlıyor. Lastik merkezindeki blokların sıklığı kuru zeminde sürüş konforunu artırırken, tüm arazi koşullarına ayak uydurmasıyla da fark yaratıyor.

Petlas’ın yol tutuşu ve çekiş gücünü artırmak için optimize edilen yeni nesil lastiklerinin dört mevsim güvenli ve konforlu sürüş sunduğunu söyleyen AKO Grup Pazarlama Müdürü Esra Ertuğrul Boran, “4 mevsim lastik pazarı, hem Avrupa’da hem de ülkemizde hızlı bir büyüme içerisinde. Bu yeni nesil lastiğimiz, hızla pazar payını artıran 4×4/SUV araç segmentinde ülkemizde olduğu gibi ihracat pazarlarımızda da büyük başarılar elde etmeye aday” dedi.

“Hassas yönlendirme ve hareket kabiliyeti sunuyor”

Yeni üretilen modelin otomobilin fazla ağırlıkla başa çıkabilmesi için daha geniş olan yapısı ile tüm arazi koşullarına uygun çok yönlü kullanım imkânı sunduğunu söyleyen Boran, şu ifadeleri kullandı: “SUV araçların çok amaçlı oluşu, tüketicilerin lastikleriyle daha fazla yol kat etmek istemesine yol açıyor. Bu durum da araçta kullanılan lastiğin uzun ömürlü olmasını bir zorunluluk haline getiriyor. SUVMASTER’ın üretiminde kullanılan güçlendirilmiş yanak ve sırt karışımı, lastiğin uzun ömürlü olmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda hassas yönlendirme ve hareket kabiliyeti sunuyor. Islak, kuru ve karlı zeminde dengeli performans sunan bu yeni lastiğimizin büyük beğeni toplayacağına inanıyoruz.”

PETLAS HAKKINDA
1976 yılında askeri amaçlı lastikler için dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak amacıyla kurulan Petlas, 2005 yılında Türk sanayiinin önde gelen kuruluşlarından AKO Grup bünyesine katılarak, yapılan yatırımlarla sektörde ağırlığını hissettirdi. Petlas, yatırımlar sonucu 365 bin metrekarelik kapalı alan ve yerleşkemizde toplamda 4 bine yakın çalışan sayısına ulaşarak, geniş ürün yelpazesi ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biri olmayı başardı. Petlas’ın diğer büyük ve Türkiye sanayisi için hayati önem taşıyan başarısı ise gerçek bir Ar-Ge merkezine sahip olması oldu. Kendi lastik teknolojisini geliştiren Petlas, Türkiye’de birçok ilke imza attı, bunlardan bazıları: Türkiye’nin; İlk ve tek Uçak Lastiği, İlk Radyal Traktör Lastiği, İlk 18” üzeri “Y” Hız Sınıfı Yüksek Performans Binek Lastiği, İlk Run-Flat Binek Lastiği, İlk ve tek Tam Çelik İş Makinası Lastiği ve İş Makinaları için Büyük Dolgu Lastiklerinin üretimi. Türkiye’nin dışa bağımlılığını kaldırma vizyonuyla hareket eden Petlas, Uçak, Askeri, Zirai, İş Makinası, Kamyon, Otobüs, Hafif Ticari ve Binek araç lastiklerini içeren, 4 farklı marka altında 2 bin 500’den fazla farklı ürün ile Türk tarım, sanayii, savunma ve ulaşım sektörlerinin hizmetinde. 100’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Petlas, kalitesi ve satış sonrası hizmetleri ile Türk üretim sektörünün önde gelen marka elçilerinden biri olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda sürdürülebilir, doğayla dost ürün ve üretim teknolojileri üzerine çalışan Petlas, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilmek için; CO2 salınımını ve temiz su kullanımını azaltmak, zararlı kimyasalların kullanımı engellemek ve düşük yakıt tüketimine sahip lastikler üretmek için adımlar atıyor.

Petlas’ın Yeni Nesil Lastikleri ile SUV’lar Daha Güçlü
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.