1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Petrol Ofisi Grubu, Denizcilik Sektöründe Liderliğini Yineledi

Petrol Ofisi Grubu, Denizcilik Sektöründe Liderliğini Yineledi

featured

2022 EPDK Denizcilik Satışları Raporu’na göre, Petrol Ofisi Grubu’nun PO/Marine markası, transit pazarda %35,9 pazar payı ve yurt içi denizcilik yakıtları pazarında %45,8 pazar payı ile 2022’yi zirvede tamamladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2022 Denizcilik Satışları Raporu’nu yayımladı. Rapor verilerine göre, Petrol Ofisi Grubu, PO/Marine markasıyla toplam satış hacmini 1 milyon 42 bin 110 tona çıkartarak transit pazarda %35,9 ve yurt içi denizcilik yakıtları pazarında ise %45,8 pazar payı elde ederek sektörün lideri konumunu dördüncü kez üst üste korudu.

Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar ve deniz yağları ikmal hizmetlerini Türkiye’de tek bir şirket olarak sunabilen tek denizcilik şirketiyiz. Denizcilik alanında liderliğimizi sürdürdüğümüz 2019’dan bu yana öncü adımlar atarak pazar payımızı büyütmeye devam ediyoruz. İstanbul’da yolcu taşımacılığı yapan deniz taşıtlarının yaklaşık %90’ına yakıt ikmali sağlıyoruz. Vitol Bunkers iş birliği ile hizmet alanımızı Akdeniz, Ege ve Karadeniz sahil şeridinden global arenaya taşımayı başardık. Güçlü altyapımızı geliştirerek denizcilik sektöründe liderliğimizi sağlamlaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

PO/Marine, Türkiye’de denizcilik yakıtları pazarının lideri konumunda

PO/Marine markası, yıllık 1 milyon tonu aşan deniz yakıtı ikmali ile Türkiye denizcilik yakıtları pazarının lideri konumunda bulunuyor. Türkiye’nin tüm limanlarından gemilere yakıt sağlamanın yanı sıra İstanbul Boğazı’ndan transit geçiş yapan yerli ve yabancı gemilere de yakıt ikmali yapıyor. PO/Marine, çeşitli ürün seçenekleri, lojistik kapasitesi ve etkinliği ile Akdeniz, Ege ve Karadeniz sahil şeridinde önemli bir gemi yakıtı tedarikçisi konumunda bulunuyor. Ülkemizin sahil şeridine yayılmış geniş bayi ve teslimatçı ağına sahip olan PO/Marine, 7 deniz terminali ve 1 yüzer istasyona sahip. Ayrıca, 60 farklı ülkede gemilere ikmal hizmeti veren marka, iç pazarda 30 binden fazla, transit pazarda 3 binden fazla ve madeni yağ pazarında 2 bin 500’den fazla gemiye yakıt sağlıyor.

Petrol Ofisi Grubu, Denizcilik Sektöründe Liderliğini Yineledi
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.