1. Haberler
  2. Filo Yönetimi
  3. Renault Trucks, Kamyon ve Çekicilerinde Gelişmiş Sürücü Destek Teknolojileriyle Birlikte Dijital Kabin İçi Özellikleri Sunuyor

Renault Trucks, Kamyon ve Çekicilerinde Gelişmiş Sürücü Destek Teknolojileriyle Birlikte Dijital Kabin İçi Özellikleri Sunuyor

featured

Sürücü konforu ve güvenliğine odaklanan Renault Trucks, Renault Trucks T, T High, C ve K modellerinde önemli yenilikler yapıyor. Kabin içi donanımları optimize ederek konforu ve ergonomiyi bir araya getiren Renault Trucks, aynı zamanda sürücü destek teknolojilerini geliştirerek yol güvenliğini artırıyor. Bu özellikler, tam elektrikli Renault Trucks E-Tech T&C modellerinde de mevcut olacak.

Renault Trucks, araçlarını sürekli olarak geliştirme taahhüdüyle sürücülere daha güvenli, daha işlevsel ve konforlu bir çalışma ortamı sunuyor. T, T High, C ve K modellerine yeni güvenlik özellikleri ekleyen Renault Trucks, direksiyonda ve molalarda daha fazla konfor sağlamak için kabin donanımlarını yeniden tasarlıyor. Bu yeni teknolojiler aynı zamanda Renault Trucks E-Tech T ve C modellerinde de bulunacak.

Kabin içi konfor ve sürüş optimizasyonu

Kabin içindeki donanımlar, sürücülere keyifli bir ortam sunmak için optimize edildi. Ergonomi, araç içi konfor ve verimlilik bir araya getirilerek sürücülerin ihtiyaçlarına cevap veriliyor. 12 inçlik ayarlanabilir ana dijital ekran, Android Automobile arayüzüne sahip çok fonksiyonlu ikincil bir dokunmatik ekranla birlikte sunuluyor. Sürücüler, direksiyon simidindeki kumandaları kullanarak telefon görüşmelerini ve müzik kontrollerini güvenli bir şekilde yönetebiliyor. Navigasyon yardımcıları ve kamera görüntüleri de ekranda görüntülenebiliyor. Araçlara ayrıca telefon şarj cihazı girişi takılabiliyor.

Direksiyon, deri kaplama ile optimum sürüş konforu sağlarken, Renault Trucks T, T High, C ve K modellerinde koltuklar ve ön panel kişiselleştirilebiliyor. Renault Trucks E-Tech T ve C elektrikli modelleri ise belirgin bir mavi ve kırmızı renge sahip.

Sürücü destek teknolojisinin gelişimi

2024 model Renault Trucks ağır ticari araçlar, en gelişmiş sürücü destek teknolojileri ve etkili acil fren sistemleriyle donatılmış olarak yol güvenliğini sağlıyor.

Radarlar ve kameralar, sürücülerin güvenliğini ve manevra kabiliyetini artırmaya yardımcı olmak için aracın her yerine yerleştirildi. Bu donanımlar, sürücülerin güvenliğini sağlarken manevraları kolaylaştırıyor ve kaza riskini azaltıyor. İsteğe bağlı olarak, aracın çevresini, yükünü veya beşinci tekerleği izlemek için beş kamera eklenebiliyor.

Sürücüler, lastik basınç seviyeleri hakkında otomatik uyarılar alarak lastiklerinin durumu hakkında bilgilendiriliyor. Ayrıca, hız sınırını algılayan ve sürücüleri uyaran bir kameralı hız uyarı sistemi de bulunuyor. Renault Trucks T, T High, C ve K modelleri, emniyet kemerleriyle birlikte sürücü hava yastığıyla donatılabiliyor.

Yakıt tüketimini azaltmak için Harita Tabanlı Optivision sistemi bulunan araçlar, topografik verileri kullanarak sürücülerin vites değiştirme aralıklarını optimize ediyor.

Renault Trucks, Optifleet filo yönetimi yazılımının Check ve Map modüllerini sunarak sürüş şeklini kontrol etmeyi ve yolculukları daha verimli hale getirmeyi hedefliyor. Bu özellikler, Renault Trucks E-Tech T ve C modellerinde standart olarak bulunuyor.

Renault Trucks, Kamyon ve Çekicilerinde Gelişmiş Sürücü Destek Teknolojileriyle Birlikte Dijital Kabin İçi Özellikleri Sunuyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.