Rolls-Royce Spirit Of Ecstasy Amblemini Yeniden Tasarladı

featured

Rolls-Royce, 2023’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek olan ilk tamamen elektrikli otomobili Spectre’nin testlerine başlamıştı.

İki kapılı coupe’nin sadece bir başlangıç olduğunu ve on yılın sonunda tüm ürün yelpazesinin elektrikli yolunda ilerlediği açıklamıştı. Elektrik enerjisine geçiş, büyük değişimleri beraberinde getirdi. Markanın tarihinde önemli bir rol üstlenen ikonik Spirit of Ecstasy heykelciği yeniden tasarlandı.

Elektrifikasyon, lüks otomobil üreticisini, önümüzdeki yıllarda sektörün elektrikli geleceğini, önemli ölçüde şekilledireceği planını gözler önüne seriyor.

Dünyadaki en ünlü ve arzu edilen otomotiv maskotu, orijinal yaratıcısı, illüstratör ve heykeltıraş Charles Sykes tarafından 20. yüzyılın ilk yıllarında yapılan çizimlere yakın hale getirildi.

Yeni tasarım, Rolls-Royce Evi’nde çalışan tutkulu bir bilgisayar modelcisi aracılığıyla dijital olarak gerçekçi yüz hatlarının yanı sıra odak ve dinginliği ustaca birleştirilerek ortaya çıkarıldı.

Spirit of Ecstasy, ilk kez 6 Şubat 1911’de Rolls-Royce’un fikri mülkiyeti olarak tescil edildi. 111 yıl sonra, markanın şimdiye kadarki en aerodinamik ürünü olan tamamen elektrikli otomobili Spectre’nin ızgarasının üzerinde yerini alacak.

Yenilenen Spirit of Ecstasy, selefinin 100.01 mm boyuna kıyasla 82.73 mm yüksekliğe sahip. Daha önce, ayakları bitişik, bacakları düz ve beline doğru eğilmiş halde duruyordu. Şimdi, o gerçek bir hız tanrıçası, rüzgara karşı hazırlıklı, bir bacağı önde, vücudu aşağıda, gözleri hevesle ileriye odaklandı. Bu değişikliklerin hem pratik hem de stilistik faydaları var.

830 saatlik birleştirilmiş tasarım modelleme ve rüzgar tüneli testinin ürünü olan Spectre’nin olağanüstü aerodinamik özelliklerini arttırmaya yardımcı oluyor.

Yeniden tasarım, erken prototiplerde yalnızca 0,26’lık bir sürükleme katsayısına (cd) katkıda bulunur. Bu da onu şimdiye kadar üretilmiş en aerodinamik Rolls-Royce yapar. Ürünün 2022’de gerçekleştirilen kapsamlı test protokolleri sırasında bu rakamın iyileşmesi bekleniyor.

Torsten Müller-Ötvös, CEO, Rolls-Royce Motor Cars ;

“111 yıl önce bugün, Spirit of Ecstasy, Rolls-Royce’un resmi bir parçası oldu. Markamız için manevi bir yönü temsil etmeye başladı. Bir sembol olmanın ötesinde, markamızın somutlaşmış hali markamız ve müşterileri için sürekli bir ilham, gurur kaynağı oldu. Markamız gibi, o da doğasına ve karakterine sadık kalarak her zaman çağa ayak uydurmuştur. Yeni formunda her zamankinden daha modern ve zarif şimdiye kadar ki en aerodinamik amblem. Cesur elektrikli geleceğimizin pruvasını süsleyecek ‘’dedi.

İKONUN SANATSAL İFADELERİ

Aynı zamanda, Rolls-Royce Sanat Programı Muse, Spirit of Ecstasy Challenge jürisini açıkladı.

Bu açılış girişimi, dünyanın parlak ve cesur genç yaratıcılarını, Spirit of Ecstasy ikonunu yeniden hayal etmeye davet ediyor.

Bu genç sanatçılar şaşırtan, sevindiren ve ilham veren yüksek konseptli parçalar yaratmaya teşvik edilecek.

Prestijli bienal etkinliğinin küresel uzman jüri heyeti, her baskı ve yeni ortaya çıkan tasarımcılar için Spirit of Ecstasy’nin sanatsal bir yorumunu yaratabilecekleri bir ortam seçecekler.

Rolls-Royce Spirit Of Ecstasy Amblemini Yeniden Tasarladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.