Tesla, İzmir’e Supercharge İstasyonu Kuruyor

featured

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın Türkiye faaliyetlerinin sonuç verdiğini ve şirketin genel müdürü ile operasyonlardan sorumlu genel müdürünün kimler olduğu belli olmuştu. Bu gelişmeler ile birlikte Tesla internet sitesinde de bazı güncellemelere gitti. İnternet sitesindeki supercharge istasyon haritasında İzmir’in de yer alacağının yer alması ile birlikte elektrikli araç talepleri yeniden gündeme gelmiş oldu.

Konu ile ilgili konuşan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık “ÖTV sorunu çözülürse ve şarj istasyonları da yaygınlaşırsa şoförler ve otomobilciler esnafı olarak biz acilen elektrikli araçlara geçeriz.” açıklamasında bulundu.

Tesla’nın Türkiye’deki şarj istasyonlarını güncellemesi nedeniyle mutlu olduklarını aktaran Anık, şöyle devam etti:
“İzmir’deki otomobilciler artık elektrikli araçlara daha hızlı geçebilir. Çünkü bu işin olmazsa olmazı elektrikli şarj aletleri. Şu anda İzmir’de takside kullanılan elektrikli araç yok ama bizim idealimiz bu. Mutlaka Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de İzmir’de de yaygınlaşmalı. Şu an Türkiye’deki araçlar çok pahalı. Öncelikle ÖTV’nin de düzenlenmesi lazım. Elektrikli araca geçmemiz gerektiğini herkes söylüyor, keşke bir an önce yerli elektrikli araç piyasaya sürülse ya da ithal araçlar gelse fiyatlar da ehven olsa da geçebilsek. Biz istiyoruz çünkü akaryakıt fiyatları ile başa çıkmamız mümkün olmuyor. Elektrikli araçlar olmazsa olmazımız. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası olarak en büyük projelerimiz de elektrikli araçlar ile ilgili olacak.”

Elektrikli araçları deneyecekler

Anık, oda olarak ilk projelerini hibrit araçlarla gerçekleştirdiklerini ancak yeterince ekonomik olmadığını tespit ettiklerini anlattı. Elektrikli araçları deneme kararı aldıklarını da kaydeden Anık, “Odamıza bir elektrikli araç alacağız. Onu da hizmet aracı olarak kullanacağız. Görüşmelerimiz sürüyor. Deneyecek ve göreceğiz. Esnafımızın da elektrikli araçları görmesini istiyoruz. Mümkünse biz de Tesla’nın şarj ünitesinden faydalanmak isteriz. İzmir’deki mevcut istasyonlar taksici esnaf için uygun olmaz. Çünkü benzin alır gibi kısa sürede akaryakıt ikmalini tamamlamamız gerekiyor” diye konuştu.

Tesla, İzmir’e Supercharge İstasyonu Kuruyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.