1. Haberler
  2. Otomotiv
  3. Tesla “Gizlilik Kurallarını Deliyor” Suçlaması ile Gündemde

Tesla “Gizlilik Kurallarını Deliyor” Suçlaması ile Gündemde

featured

Elektrikli otomobil dünyasının en önemli isimlerinden birisi olan Tesla, hiç kuşkusuz CEO’sundan tasarımına düzenli olarak gündemde kalmaya devam ediyor. Şirket, yazılım hatalarından ilginç kazalarına kadar birçok kez eleştirilmişti. Ancak ortaya atılan son iddia, büyük bir soru işaretini doğurdu. “yok artık” dedirtti.

Tesla çalışanları, arabada kaydedilen hassas görüntüleri paylaştı

Yüksek donanımıyla özellikle geçtiğimiz yıllarda önemli bir yükselişe imza atan Tesla araçları, dünyanın birçok yerinde kullanılmaya devam ediyor. Şirket, her zaman mahremiyeti ilke edindiğini belirtiyor. Ancak Reuters’te yer alan bir iddia, bu durumun tam tersini söylüyor.

Bilindiği üzere Tesla araçlarında, kullanımı kolaylaştırmak ve deneyimi arttırmak için bir araç içi kamera bulunuyor. Yer alan iddiaya göre özellikle 2019 ile 2022 yılları arasında Tesla çalışanları, arabada kaydedilen görüntüleri çeşitli arenalarda paylaşıyor.

Yapılan paylaşımda eski bir çalışanın da sözlerine yer veriliyor. İddiaya göre görüntüler sohbet odalarında da paylaşılıyor. Paylaşılan içeriklerde kaza anlarından kişilerin özel anlarına kadar birçok görüntü mevcut. Bu konuda Tesla henüz bir açıklama yayınlamadı. Ancak “Müşteri Gizliliği Bildirimi“nde kamera kayıtlarının anonim kalacağını ve şirketle bağlantılı olmadığı yazıyor.

Öte yandan Tesla, birçok kez otomobilleri geri çağırma hamlesini yaptı. Geçtiğimiz ay ortaya çıkan bir rapora göre şirket, 2018 yılından bu yana 3 milyon 400 bin aracı geri çağırdı. Ek olarak şirket, geçtiğimiz yılın son günlerinde yüzde 60,2’lik bir düşüş yaşamıştı. Yatırımcılar tarafından ise bunun nedeni olarak Musk’ın Twitter’a artan ilgisi ve akabinde Tesla’ya çok vakit ayırmaması gösteriliyor.

Tesla “Gizlilik Kurallarını Deliyor” Suçlaması ile Gündemde
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.