1. Haberler
  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR
  3. Tesla, Tam Otonom Sürüş Sistemini 1 Ay Süre ile Ücretsiz Kullandıracak

Tesla, Tam Otonom Sürüş Sistemini 1 Ay Süre ile Ücretsiz Kullandıracak

featured

Tesla’nın patronu Elon Musk, dünya genelindeki müşterilere tam otonom sürüş sistemini bir ay boyunca ücretsiz olarak sunacaklarını açıkladı. FSD paketi Türkiye’de 131.580 TL karşılığında satılıyor.

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Tesla’nın tam otonom sürüş sistemini (FSD), bir takvim ayı boyunca “ücretsiz olarak” kullanıma açacaklarını duyurdu. Böylelikle şirket daha fazla kullanıcının bu teknolojiyi denemesini sağlamış olacak.

Kanadalı bir takipçisinin sorusunu yanıtlayan ünlü girişimci, ücretsiz denemelerin yolda olduğunu ve FSD (Full Self-Driving) seçeneğinin Kuzey Amerika’da kullanıma sunulacağını belirtti. Musk, FSD’nin daha geniş çapta hizmete girmeden önce sadece güvenli değil, aynı zamanda “son derece sorunsuz” olmasını istiyor.

Dünya genelinde de ücretsiz denemeler sunulacak

Tesla’nın patronu standart ve geliştirilmiş otopilotun tüm özelliklerini kapsayan FSD’yi dünya genelindeki diğer müşterilere de 1 ay boyunca ücretsiz olarak sunacaklarını söyledi. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği konusunda herhangi bir detay vermedi.

Musk “Otopilotun yerel yollarda iyi çalıştığından emin olduktan ve düzenleyiciler kendi ülkelerinde onayladıktan sonra bu özellik dünyanın geri kalanında kullanılabilir hale gelecek” dedi. Söz konusu FSD abonelik seçeneği 15.000 dolar (Türkiye’de 131.580 TL) karşılığında satılıyor.

Tesla, Tam Otonom Sürüş Sistemini 1 Ay Süre ile Ücretsiz Kullandıracak
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.