THY, Türkiye’nin ‘En Değerli Markası’ Unvanını Altıncı Kez Kazandı

featured

Brand Finance tarafından gerçekleştirilen 2023 “TURKEY100 – Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırması sonuçlandı. Listenin zirvesinde 2018, 2019, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında olduğu gibi yine Türk Hava Yolları yer aldı.

Türk Hava Yolları, 2022’de 1.6 milyar dolarlık değerini %26 artırarak 2.02 milyar dolara ulaşmayı başardı. Altıncı kez bu prestijli unvanı elde eden bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, lider konumunu daha da güçlendirdi.

thy turkiyenin en degerli markasi unvanini altinci kez kazandi 1

“Yüksekten Uçuşumuzu Sürdüreceğiz”

Kazanılan başarıyla ilgili olarak Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Türkiye’nin En Değerli Markası” unvanını altıncı kez kazanmaktan gurur duyduklarını belirtti. 90 yıl önce hayal ettikleri Türkiye’nin kanatları olan markalarını daha büyük başarılarla buluşturmaya devam edeceklerini vurguladı. Bolat, mavi gökyüzündeki gibi markalar ligi dünyasında da yüksekten uçuşlarını sürdüreceklerini ifade etti. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Brand Finance, dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketi olup, 1996 yılından beri “pazarlama ile finans arasında köprü” kurmayı hedeflemektedir. 20 yıldan uzun bir süredir markaların finansal değerini hesaplayan şirket, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını değerlendirerek markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak bu bilgileri kamuoyuyla paylaşmaktadır.

THY, Türkiye’nin ‘En Değerli Markası’ Unvanını Altıncı Kez Kazandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.