1. Haberler
  2. Aktüel
  3. Titanik’ten 5 Kat Daha Büyük: Icon of the Seas Denize İndi!

Titanik’ten 5 Kat Daha Büyük: Icon of the Seas Denize İndi!

featured

Royal Caribbean International’ın ürettiği Icon of the Seas gemisi, Finlandiya’da yapılan ilk test yolculuğuna çıktı.

Titanik, 1912 yılında dünyanın en büyük buharlı yolcu gemisi olarak inşa edildi. Ancak ilk seferinde bir buz dağına çarparak Kuzey Atlantik’in buzlu sularına gömüldü. Yıllar geçtikçe, daha da büyük gemiler hayranlık uyandırmaya başladı. Icon of the Seas ise bu konuda zirveyi temsil ediyor.

Icon of the Seas, 2024 yılı başında seferlerine başlayacak

Royal Caribbean International tarafından üretilen Icon of the Seas gemisi, Finlandiya’da yapılan ilk test yolculuğuna çıktı. Geminin tahrik ve manevra sistemlerini zorlamak için dört günlük bir test gerçekleştirildi. Brüt tonajı 250,800 olan bu gemi, bir uçak gemisinin ağırlığının 2.5 katına denk geliyor. Icon of the Seas, efsanevi Titanik’in ise 5 katı büyüklüğünde.

Bu yeni dev gemi, Ocak 2024’te hizmete girdiğinde dünyanın en büyük yolcu gemisi olacak. Gemide 5,600 kişiye hizmet verilecek ve mürettebat sayısı 2,350 olarak belirlendi. Toplamda yaklaşık 8,000 kişiye ev sahipliği yapacak olan gemi, ilk yolculuğunu heyecanla bekliyor.

Icon of the Seas, ardışık olarak yedinci büyük Royal Caribbean gemisi olacak. Şirketin 2006 yılında piyasaya sürdüğü Freedom of the Seas gemisi o dönemde en büyük yolcu gemisi olarak biliniyordu.

Şirket, sonrasında tanıttığı 6 gemiyle dünyanın en büyük yolcu gemisi unvanını elde etmeyi başardı. İkonik gemi Icon of the Seas ise Ocak 2024’te Miami’de ilk ticari yolculuğuna çıkacak. Royal Caribbean, 2026’ya kadar Icon of the Seas’e iki kardeş gemi daha inşa etmeyi planlıyor.

Turizmdeki COVID-19 salgınına rağmen, Royal Caribbean International’ın yeni yolcu gemileri turizmin canlanmasına katkıda bulunmaya devam ediyor gibi görünüyor.

Titanik’ten 5 Kat Daha Büyük: Icon of the Seas Denize İndi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.