Trafik Operasyon Merkezi, Serbest Tarife İdeal Çözüm Olabilir

featured

Trafik branşındaki sorunların çözümü için önerilen ‘Trafik Operasyon Merkezi’ uygulaması geçici bir çözüm olarak görülüyor. Mapfre Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, uygulamanın detaylarının netleşmesi gerektiğini belirterek, trafik branşında en ideal çözümün serbest tarife rejimine geçmek olduğunu vurguluyor.

Trafik sigortası primlerinin şirketler tarafından belirlenmesi gerektiğini savunan Yurtseven, şirketlerin fiyatlandırma pratiklerinin kamu otoriteleri tarafından denetlenmesi gerektiğini söylüyor. Trafik sigortasının şirketler için bir araç olduğunu ve makul ölçülerde teknik zararın kabul edilebildiğini ifade ediyor.

Mapfre Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, 6 Şubat depremi sonrasında sigorta sektörünün başarılı bir performans sergilediğini belirtiyor. Depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Yurtseven, şirketin depremde oluşan zararları tespit etmek ve ödemek için çalıştığını söylüyor. Depremin şirketlerin bilançoları üzerinde etkisi olduğunu ancak katastrofik korumalarının bu etkiyi sınırladığını ifade ediyor.

Mapfre Sigorta’nın ilk olarak Türkiye’de Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) başlattığını belirten Yurtseven, TSS’nin sağlık sigortasının yaygınlaşması için önemli olduğunu söylüyor. Yurtseven, sorunların çözümü için kamu otoriteleri, dernekler, hastane yönetimleri ve diğer paydaşların bir araya gelerek ortak hareket etmesini önemli buluyor. Özel hastaneler ve sigorta şirketlerinin sigortalılara daha iyi hizmet vermek amacıyla birlikte çalışması gerektiğini ifade ediyor.

Mapfre Sigorta’nın Türkiye’deki ekibe güvendiğini belirten Yurtseven, şirketin organik büyümeye devam edeceğini ve şu anda satın alma planlarının olmadığını söylüyor. Mapfre Grubu’nun sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde karbon ayak izini azaltmayı hedeflediğini ve Türkiye’de trafik kuralları konusunda bilinç oluşturmayı amaçlayan ‘Şehrin Akıllı Çocukları’ projesini desteklediklerini belirtiyor.

Acentelerle uzun vadeli bir işbirliği kurmayı hedeflediklerini ifade eden Yurtseven, acentelerin önemini vurguluyor.

Trafik Operasyon Merkezi, Serbest Tarife İdeal Çözüm Olabilir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.