Turhan Özen: İstanbul Havalimanı’nın Kargo Kapasitesi 6 Milyon Tona Yükselecek

featured

Türk Havayolları Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen, İstanbul Havalimanı’nın elleçleme kapasitesinin 6 milyon tona çıkarılacağını duyurdu. Bu gelişme, bizi Hong Kong ile birlikte dünyanın önde gelen hava kargo merkezi haline getirecek.” şeklinde ifade etti.

Turhan Özen, 8. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’nde Turkish Cargo hakkında bilgiler vererek hedeflerini paylaştı.

Turhan Özen, “Hava kargo taşımacılığında Türkiye en yakın ülke ve İstanbul en hızlı ve kolay bağlantı noktasıdır.” diyerek Türk Havayolları’nın kargo uçuşlarını gösteren bir fotoğraf paylaştı.

Özen, İstanbul’dan sadece 7 saatlik uçuşla yüzde 40’ını oluşturan bir coğrafyaya ve 41 başkente kargo taşıdıklarını belirtti. Turkish Cargo’nun toplamda 104 kargo uçuş noktasına ulaştığını açıkladı.

Hava kargonun dünya ticaretinin yüzde birini taşıdığını ve taşınan ürünlerin yüzde 40’ına hizmet verdiğini vurgulayan Özen, hava kargonun önemine dikkat çekti.

Özen, “İstanbul Havalimanı’nın elleçleme kapasitesi 6 milyon tona ulaşacak ve bunun 4 milyon tonunu Turkish Cargo gerçekleştirecek. Bu, Atatürk Havalimanı’ndaki 1.2 milyon ton kapasitenin üzerinde bir artış anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı. Ayrıca, Türk Havayolları’nın kargo sektöründe 33. sıradan 5. sıraya yükseldiğini ve yeni hedeflerinin ilk 3’e girmek olduğunu belirtti.

Turhan Özen: İstanbul Havalimanı’nın Kargo Kapasitesi 6 Milyon Tona Yükselecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.